Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere sınav giriş belgesi sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. İnternet teknolojisini hızla gelişmesi birçok alanda insanlara kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklar sayesinde insanlar zamanlarından büyük bir tasarruf sağlamaktadırlar. Devlet gelişen internet teknolojisine duyarsız kalmayarak vatandaşa hizmet sunmaktadır. Bu sayede kurum ve kuruluşlar hizmeti internet aracılığı ile vatandaşın ayağına götürmektedir. Bu sayede insanlar intenet üzerinden sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. Sınav giriş belgesini sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Sınav giriş belgesi sorgulama işlemi  E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sınav giriş belgesini sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sınav giriş belgesi sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adsız

 

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra sınav giriş belgesini sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra sınav giriş belgesi ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.