Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SINAV SONUÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere sınav sonuç sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Hızla gelişmekte olan internet teknolojisi insanlara kolaylık sağlamak açısından büyük bir rol oynamaktadır. Artık insanlar istedikleri bilgiye anında ulaşabilmektedir. Ayrıca bu bilgiye ulaşmaları çok az bir zamanlarını almaktadır. İnternet üzerinden sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. Sınav sonuç sorgulama işlemi de bunlardan birisidir. Böylelikle internet üzerinden sınav sonucunuzu rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Sınav sonucu sorgulama işlemi de  E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sınav sonucu sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sınav sonucu sorgulama işlemini devlete ait olan  resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Sonrasında karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri tam ve doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerlerin tamamı doldurulduktan sonra yapılması gereken son hamle ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm gerçekleştirilen adımların ardından sınav sonuç sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra sınav sonucunuz ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Sonuç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.