Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Şirket Vergi Kimlik No Sorgulama

Gelişen teknoloji sayesinde eskiden saatlerimizi alan işlemleri artık bir kaç dakika içerisinde gerçekleştirebiliyoruz. Bu kısa sürede gerçekleştirilen işlemlerden biri de şirket vergi kimlik no sorgulama işlemidir. Eğer sizlerin de şirket vergi kimlik no sorgulama işlemine ihtiyacınız var ise sizlere bu yazıda aktaracağımız bilgiler oldukça önem arz etmektedir. Var olan bir vergi kimlik numaranız var ise fakat unutmuş ya da kaybetmişseniz bunu tekrar öğrenmenin en kolay yöntemi internet üzerinden sorgulatmaktır. Eğer bir vergi kimlik numaranız yok ise ikamet ettiğiniz ilin bağlı olduğunuz vergi dairesine giderek başvuru yapabilir kısa süre içerisinde de bu kimlik numarasını elde etmiş olursunuz. Ancak kaybolan numaralar için ise şirket vergi kimlik no sorgulama işlemini online olarak internet bağlantısının bulunduğu her yerden gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer E-Devlet şifresi ile bunu gerçekleştirmek istiyor iseniz öncelik ile bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu işlemi ise en yakın PTT şubesine gidip gerçekleştirmeniz mümkündür. PTT yetkililerinin sizlere vereceği forumu doldurduktan sonra gün içerisinde alacağınız e- devlet şifresi için sadece 2 TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra zarf içerisinde aldığınız bu şifreyi güvenliğiniz açısından hemen aldıktan sonra değiştirip kendinize özel ve unutmayacağınız bir şifre ile değiştirin. Daha sonra bu şifre ile aşağıda belirteceğimiz web sitesine internet erişiminin olduğu bir cihazdan giriş yapın. Ardından kolayca e-devlet şifreniz ve şahsınıza ait olan T.C kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde kolaylık ile şirket vergi kimlik no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Eskiden bu işlemi yapmanız için bağlı olduğunuz vergi dairesine gidip saatlerce sıra beklemeniz gerekecek ve belli bir saatten sonra işleminizi gerçekleştiremeyecektiniz. Fakat devletin vatandaşlara sunduğu bu ücretsiz hizmetten 7/224 yararlanabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yok ise ve edinmek istemiyor iseniz şirket vergi kimlik no sorgulamayı yine online olarak yapabileceğiniz bir yöntem vardır. Gelir idaresine bağlı olan resmi web sitesi olan internet vergi dairesi sistemine giriş yapmanız gerekecektir. Burada ise sizlerden istenilecek bazı bilgiler vardır bu bilgiler sayesinde sistem sizi tanıyacak ve istediğiniz işlemi yani şirket vergi kimlik no sorgulama işlemini gerçekleştirecektirecektir.

E- Devlet Şifresi ile Şirket Vergi Kimlik No Sorgulama İşlemi

Eğer e- devlet şifreniz bulunuyor ise şirket vergi no sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz sadece bir kaç dakikanızı alacaktır. Eğer şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine gidip 2 TL karşılığında bu şifreyi edinebilmeniz mümkündür. Daha sonra hemen altta verilen siteye internet erişiminin olduğu akıllı cep telefonlarından ya da bilgilsayardan giriş yapın. Daha sonra sistemin sizi tanıması için sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde uygun boşluklara doldurun. Bu bilgiler T.C kimlik numaranız ve edindiğiniz e-devlet şifrenizdir.

Bu bilgileri girdikten sonra şirket vergi kimlik no sorgulama işlemini kısa süre içerisinde gerçekleştirmeniz mümkündür.

E-Devlet Şifresi İle Şirket Vergi Kimlik No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Vergi Dairesi’ nin Resmi Web Sitesinden Şirket Vergi kimlik No Sorgulama İşlemi

Eğer şirket vergi kimlik no sorgulama işlemini e-devlet şifresi olamadan gerçekleştirmek  istiyorsanız gelir idaresi bakanlığına bağlı olan resmi internet vergi dairesinin web sitesine giriş yaparak gerçekleştirmeniz de mümkündür. Burada ise sizden istenilen bilgiler diğer yöntemde istenilen bilgilerden biraz daha fazladır.

Fakat bu bilgiler sizin kimliğinizde hepsi bulunmaktadır. İstenilen bilgileri istenildiği gibi uygun yerlere yazdıktan sonra giriş butonuna basarak şirket vergi kimlik no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesinin Resmi Web Sitesi’nden Şirket Vergi Kimlik No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.