Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Smile ADSL Kota Sorgulama

Gün geçtikçe artan bir kullanım haline gelen internet, insanlar içinde farklı uygulamalarla çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. İnternet kullanımında önemli bir rol oynayan ADSL’nin açılımı ”Asymmetric Digital Subscriber Line” (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) olarak bilinir. Bu teknolojiden evde, işte ya da dışarıda, telefon ile bağlantı kurarak faydalanabiliriz. Hızlı, rahat ve kolay bir kullanım sağlayan bu uygulama, zaman ilerledikçe daha büyük bir ihtiyaç haline gelmeye başlamıştır. Biz de bu yazımızda Smile ADSL kota sorgulama konuusnu ele alacağız.

Smile ADSL

ADSL’nin önemi arttıkça kullanım sıklığı ile birlikte, kota sorgulamanın da önemi artacaktır. Kota; internet kullanıcılarının isteklerine göre belirlenen bir limiti ifade eder. Kota aşımı durumunda her aşım için belli bir ücret ödenir. Dolayısıyla, kullanıcı kotayı sorgulamak ve bunu bilerek kullanım yapmak isteyecektir. Smile ADSL bu konuda müşterilerine birçok kolaylık sağlar. Aynı zamanda çeşitli kampanyalar ile farklı fırsatlar sunar. Ek ücret ödemeden, sabit faturayla limitsiz internet kullanımı sağlar. Telefonsuz yalın internet ile müşterilerine daha rahat bir kullanım sunar ve abone olmanız da bir o kadar kolay olur. Aynı zamanda abone olduğunuz ayın ücretini de karşılayarak sizi ilk ayın ücretinden de kurtararak yardımcı olur.

Smile ADSL Başvurusu

Bu fırsatlardan yararlanmak ve yararlandığınız internet kampanyasının kotasını sorgulamak için Smile ADSL’ye abone olmanız gerekir. Bunun için ise aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra, karşınıza gelen ekranda sizler için verilen, ücretsiz başvuru telefon numarasını aramanız gerekmektedir.

Verilen telefon numarasından ücretsiz abone olabilir ve sorgulamayı da bu aşamadan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Abone olduktan sonra, seçtiğiniz tarifeye göre kota sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Smile ADSL Kota Sorgulama

1. İnternet Üzerinden Sorgulama

Smile ADSL kota sorgulama işlemini gerçekleştirmek için, aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra, karşınıza sağ üst köşede yer alan ‘Online İşlemler’ kutucuğuna tıklamanız gerekmektedir.

E-Posta adresiniz ve oluşturduğunuz şifreniz ile siteye giriş yaptığınızda kotanızı sorgulayabilir, aşım yapılıp yapılmadığını da anlayabilirsiniz. Bundan sonraki aşamada Online İşlem Merkezi’ne kaydolmanız gerekmektedir. Online işlemler sayfasına ilk kez kayıt olacaksanız uygulamanız gereken adım aşağıda karşınıza çıkan ekrandan cep telefonu numaranız ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı girmek olacaktır.

Bunun ardından aşağıdaki devam butonuna basarak sistemin sizi hatırlamasını sağlayıp online işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kotanızın durumu ile ilgili bilgi aldıktan sonra, borç ya da alacak sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama işlemini gerçekleştirerek, daha önce ödenmemiş olan borcunuzun olup olmadığını, bu borcun hangi aydan kaldığını görebilirsiniz.

Borç sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle aşağıda verilen linkle tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkan görselde görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını girdikten sonra aşağıda yer alan güvenlik kodunu solda yazıldığı gibi yazınız ve gönder butonuna basınız.


Bu aşamadan sonra size borç ve alacak durumunuz bildirilecektir. Site ile ilgili herhangi bir şikayetinizi bildirmek isterseniz, yukarıdaki görselde en üstte bulunan tüketici şikayetlerine tıklayınız.

Çıkan bu görselde turuncu ile belirtilmiş yere tekrar girdikten sonra tekrar giriş yaparak şikayetlerinizi iletmek ve takip etmek daha kolay ve hızlı olacaktır.

2. Müşteri Hizmetleri ile Sorgulama

Aynı zamanda sadece internet üzerinden değil, D-Smart Müşteri Hizmetleri’nden (0850 266 0 266) de kota sorgulaması yapabilirsiniz ya da bilgi@dsmartnet.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Satış noktalarında da kota sorgulama ile ilgili yardımcı olacak satış elemanları bulunmaktadır. Her türlü sorunuzu cevaplayacak ve yardımcı olacaklardır.

D-Smart satış noktalarını öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Smile ADSL başvurusuyapmak için TIKLAYINIZ!

Smile ADSL kota sorgulama için TIKLAYINIZ!

Smile ADSL borç ve alacak sorgulama için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.