Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SONY GARANTİ SORGULAMA

Her geçen gün artan elektronik cihaz sayısı hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Bundan on yıl önce tablet deseydiniz kimsenin düşünemeyeceği bir elektronik ürünü artık herkesin elinde görmek mümkün. Asla tam olarak güncel kalamadığımız, her gün yeni bir modelin, yeni bir cihazın piyasaya sürüldüğü bugünlerde biz her gün yeni bir telefon, tablet ya da bilgisayar sahibi olamıyoruz. Bu nedenle aldığımız ürünün uzun süreli kullanıma uygun ve kaliteli olması çok önemlidir. Yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız telefonunuzun, televizyonunuzun ya da başka bir elektronik cihazınızın bozulması ya da hasara uğraması size maddi anlamda zorluklar çıkartabilir. Bunun için artık kimi zaman üretici firmalar kimi zaman ise dağıtım yapan firmalar birer garanti süreci uyguluyorlar.

Genellikle cihaz alındıktan 2 yıl sonra garanti kapsamından çıkıyor ama bu telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler için bu şekilde oluyor. Diğer elektronik aletlerde garanti süresi kısalıp, uzayabiliyor. Aldığınız ürün garanti kapsamındaysa ve kullanıcı hatası kaynaklı bir hasara uğramamışsa teknik servis tamiri genellikle ücretsiz yapıyor. Eğer garanti kapsamından çıkmışsa çoğu firma teknik servis hizmeti veriyor fakat bunun için hasara göre belli tutarlarda ücret alınıyor. Sony marka bir ürününüz varsa ve garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda size Sony garanti sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Sony Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sony garanti sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda bağlantısını bulacağınız Sony’nin resmi sayfasını açmanız gerekmektedir. Ardından My Sony yazan bölüme gidip Hesap Aç yazan butona tıklamalısınız.

SONY GARANTİ SORGULAMA

Açılan sayfada hesabınız varsa Oturum Açma seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa hemen bir hesap oluşturabilirsiniz. Sony garanti sorgulama işlemi için e posta adresiniz ile bir hesap oluşturup sisteme giriş yapmalısınız. Ardından satın almış olduğunuz Sony marka ürünün bilgilerini doğru bir şekilde girmelisiniz. Bu bilgiler genellikle ürünün altında, üzerinde ya da çerçevesinde bulunur ve bir etiket üzerinde yazabileceği gibi direkt ürünün üzerine de yazılmış olabilir. Bilgileri girdiğiniz takdirde ürününüzün garanti kapsamı gibi gerekli bilgiler, ekranınızdan size sunulacaktır. Daha sonraki Sony garanti sorgulama işlemleriniz için bu sisteme e posta ile giriş yapıp kontrol sağlayabilirsiniz.

SONY GARANTİ SORGULAMA

Sony Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.