Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA

Ülkemizde yardıma muhtaç kişilere devlet tarafından birçok yardım yapılmaktadır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin ilgili devlet kurumlarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan başvuru sonuçları değerlendirildikten sonra kişilere yardımlar ulaştırılacaktır. Sosyal yardımlar, günümüzde önemli bir yere sahiptir. Sosyal yardım alıyorsanız veya başvuruda bulunmuşsanız sonucunu internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, SOYBİS adı verilen sisteme geçmiş bulunmaktadırlar. Bu sistem ile sosyal yardımlaşma işleri çok daha basit bir şekilde yapılabilmektedir. Sosyal yardım bilgileri internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Sosyal yardım bilgileri sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan işlemler de şifre istenmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Sosyal yardım bilgileri sorgulama işleminin nasıl yapılduığını yazının devamında kısaca anlatacağız.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılan b u sorgulama işlemin de E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nasıl edineceğinizi yukarı da anlattık. Eğer E-Devlet şifrenizi aldıysanız sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

2

Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doldurarak kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Son işlem olarak ise sisteme giriş yap adlı butona tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfa üzerinden sorgulama işleminizi tamamlayıp sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

2

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.