Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere SSK borç sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen teknoloji ile birlikte işlemlerimizi internet üzerinden yapmaktayız. Böylelikle zamandan da tasarruf sağlamaktayız. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan bireylerimizin SSK borç sorgulama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedirler. SGK borç sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz birkaç basit işlemle gerçekleştirebilirsiniz. SSK borç sorgulama yaparken herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz adımları takip ederek SSK borç sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Online Tahsilat Üzerinden SSK Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SSK borç sorgulama işleminizi yapabilmeniz için yöntem online tahsilat sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemdir. SSK borç sorgulama işlemini yani yeni adıyla 4A borç sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra ise, ekranda sizden istenilen bilgilerin girişlerini sırasıyla yapmanı gerekmektedir.

Açılan ekran üzerinden ‘Sorgu Türü’ kısmından öncelikle ‘4A İŞVEREN ÖDEMELERİ’ seçeneğini seçiniz.

897

Sonrasında ekranda görmüş olduğunuz Sorgu tipi kısmından seçenekler arasından size uygun olan seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

897

Sicil numaranızı giriniz. (Sicil numarası ilk işe başladığınız zaman sizlere işvereniniz tarafından size verilmiş olan bir numaradır.)

897

Ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu sayfadaki ilgili yere doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

897

Son olarak yapmanız gereken ise bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra SSK borç sorgulama işleminiz için ‘Borç Sorgula’ butonuna basmanızdır.

897

Sizlere vermiş olduğumuz bu online tahsilat üzerindeki bilgiler kapsamında, tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra SGK borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. SSK borç sorgulama işleminizden sonra ise konuyla ilgili gerekli tüm bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Online Tahsilat Üzerinden SSK Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.