SSK KEY SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK KEY SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışan vatandaşların maaşlarından bir kısım kesilme ile oluşturulan vergi sistemi KEY uzun adıyla Konut Edindirme Yardımı’dır. SSK key sorgulama işlemi kişilerin çalışırken maaşlarından kesilen paralar ile emeklilik durumu sağlanınca alınan miktarın konut edindirme fonuna devredilerek çalışan vatandaşların emeklilik zamanı geldiğinde ev sahibi olma olanağı sağlar. SSK key sorgulama işleminden önce alınan bir karar ile bu fon üzerinde kişilerin biriken parasının geri ödenmesi sağlanmıştır. SSK key sorgulama işlemi ile yapmanız gerekenlerin detaylı bilgisini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

SSK Key Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK key sorgulama işlemi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak işlem için gereken maddelerden biri bitmiş olur. SSK konut edindirme yardımı sorgulama işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve sosyal güvenlik numaranızı SSK key sorgulama işleminiz için yazınız.

6

 

Ardından “Sorgula” butonuna tıklayarak işlem tamamlanır.

key3

Bu sayede ne zaman ödeme alacağınızı ve ödeme miktarınıza ulaşarak mümkündür. Bu işlem ile SSK key sorgulama işlemi için gerçekleştirmiş olursunuz.

SSK Key Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.