Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK KİMLİK SORGULAMA

SSK kimlik sorgulama işlemi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek artık mümkündür. Bu işlem ile bir işte hizmet süreniz boyunca ne kadar prim yatırdığınıza kadar öğrenebilirsiniz ve prim kontrolünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik hizmet süresi boyunca kişilerin verdiği emin karşılığını almak istemesiyle ortaya çıkar. SSK kimlik sorgulama işlemi primlerin ne zaman başladığını yani işe giriş tarihinizin ne olduğunu öğrenmek için de kullanabilirsiniz. Adınıza yatırılan primler sizin emekli olduğunuzda alacağınız emekli aylıklarınızı belirler. Yani eğer ki emekli maaşınız normal maaşınıza göre az gelirse bu sizin adınıza yatırılan primin düşüklüğünden kaynaklamaktadır. SSK kimlik sorgulama işlemi rahatlıkla yapabileceğiniz bir işlemdir. Yazımızın devamında SSK kimlik doğrulama işlemini nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda gerekli bilgileri paylaşacağız.

SGK Resmi Sitesi Üzerinden Şifresiz Olarak SSK Kimlik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SSK kimlik sorgulama işlemi SGK resmi sitesinden yapılan çoğu işlem gibi şifre gerektirmemektedir. Öncelikle sizlere paylaştığımız yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklıyoruz. Ardından SSK kimlik sorgulama işlemi için açılan sayfaya ulaştıktan sonra TC veya yabancı olan kısımdan uyruğumuzu seçiyoruz.

4

T.C. uyruğuna bağlıysanız; T.C. kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz.

F1

Yabancı uyruğa bağlıysanız; T.C. kimlik numaranızı, ikamet tezkere numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz.

F3

Girdiğiniz kontrol ettikten sonra “Bilgileri Sorgula” butonuna tıklayınız.

F2

SSK kimlik sorgulama işleminiz adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde tamamlanmış olur.

SGK Resmi Sitesi Üzerinden Şifresiz Olarak SSK Kimlik Sorgulama İşlemi  İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.