SSK ÖDEMELERİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK ÖDEMELERİ SORGULAMA

Günümüzde artık birçok işleminizi internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kurum bu işlemlerinizi rahatlıkla yapabilmeniz için gün geçtikçe yeni uygulamalar çıkartmaktadır. Bu uygulamalardan birisi de SSK ödemeleri sorgulama uygulamasıdır. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı sorgulamaları artık Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altından gerçekleştirilmektedir. SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) herhangi olası risklere karşı kişilerin yaşamlarını devam ettirebilmesi amacıyla kurulmuş bir kurumdur ve doğumdan ölüme birçok konuda kişiye destek olmaktır. Sadece sigortalı kişiye değil sigortalı kişinin aile bireylerine de birçok alanda destek olmaktadır. Hastane masraflarının belli bir seviyede karşılanması, kullanması gereken ilaçları daha uygun fiyata karşılanması, mevcut primlerinizin ödenmesi ile emeklilik durumunun sağlanıp emekli maaşı almanız vb. gibi destekleri mevcuttur. SSK ödemelerimizi devletin bize sunmuş olduğu elektronik ortam hizmetleri ile internet üzerinden kolayca sorgulayabileceğiz. Bu yazımızda size bu işlemin nasıl gerçekleştirildiği görsellerle destekleyerek sizlere aktaracağız.

SSK Ödemeleri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken bu yazının sonunda sizlere SSK ödemeleri sorgulamak için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıklamış olduğunuz bağlantıda karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir pencere açılacak ve bu pencerede size sembol ile göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.

ssk

 

 

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görsele benzer  yeni bir pencere açılacak.

Bu pencerede ise sizden istenen SSK ödemeleri sorgulama işlemini gerçekleştireceğiniz kişinin 11 haneli T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifre bilgisini girmeniz gerekmektedir. Bu gerekli bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak SSK ödemesi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

ssk2

SSK Ödemeleri Sorgulamak için TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.