Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK Sicil No Öğrenme TC Kimlik No İle

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi sigorta kurumları eskiden ayrı ayrı iken günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altında bir araya getirilmiştir. Bu kuruma bağlı sigorta kurumlarında çalışan kişilerin sağlanan hizmetlerden yararlanabilmeleri için sigorta numaralarını bilmeleri gerekir. Bireylerin SSK sicil numarası olarak bildiği sigortalı tescil kaydı, her bireyin devlet kurumlarında resmi olarak SSK kaydının olduğunu gösteren kişinin kendine ait özel numaralarıdır. Tescil kayıt numaranız sigortalı bir işte çalışmaya başladığınızda oluşturulmaktadır. Bununla birlikte ailenizin üyelerinin de sizin sigortalı işiniz üzerinden sicil numaralarını alabilmeleri mümkündür.

SSK sicil numarası, sigorta kurumunuzun işlemlerinizi gerçekleştirebilmeleri ve sizi tanıyabilmeleri için verilen kişiye özel numaralardır. SSK sicil numaranızı T.C. kimlik numaranız gibi düşünebilirsiniz. SSK sicil numarasını aklında tutmanız zor olabilir, fakat sicil numaranızı bilmeniz sizin için önemlidir. Çünkü çalışma süreniz boyunca ne kadar prim yatırıldığını, ne zaman emekli olacağınızı öğrenirken ya da buna benzer devlet kamu işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için SSK sicil numaranızı bilmenizde fayda vardır.

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olarak bilinen SSK, sigortalı olan kişilere ve bu kişilerin ailelerine oluşabilecek herhangi bir zorluğa karşı mağduriyet yaşamamaları için, yaşamlarını kimseye muhtaç olmadan sürdürmelerini amaçlayan bir sistemdir. Bu sistemden birçok durumda faydalanabilirsiniz. Mesela hastalandığınızda ya da iş göremez hale geldiğinizde bu sistemden faydalanabilirsiniz. Devlet destekli olduğu için hastane masrafları, ucuz ilaçlar hatta cenaze masrafları gibi birçok durumun giderleri karşılanmaktadır. Bununla birlikte şartlar sağlandığı takdirde emeklilik maaşı bile almanız mümkündür. Sizlere bu yazımızda SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

SSK Sicil No Öğrenme TC Kimlik No İle Nasıl Yapılır?

SSK sicil no öğrenme TC kimlik no işlemi sayesinde SSK numaranızı bilmiyorsanız eğer elektronik ortamdaki hizmetler sayesinde öğrenebilirsiniz. SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile internet ortamında E-Devlet kapısı üzerinden SSK sicil numarası öğrenme TC kimlik no ile yapabilirsiniz. Hızlı ve doğru sorgulama işlemi yapmakta olan E-Devlet sitesinden SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet kapısı birçok devlet kamu işlemlerinizi sorgulama yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. E-Devlet üzerinden yapacağınız SSK sicil numarası öğrenme TC kimlik no ile sorgulaması yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine giderek 2 TL ücret ödeyerek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bundan sonraki alt başlık altında ise sizlere E-Devlet kapısı üzerinden SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile sorgulamasını nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle E-Devlet şifreniz ile SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile sorgulaması için yazının sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Açılan ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Adsız

Kimliğiniz doğrulanıp E-Devlet şifreniz ile SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile işleminize devam edebilmek için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile sorgulaması için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Adsız

E-Devlet şifrenizle SSK sicil no öğrenme TC kimlik no ile işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Sicil No Öğrenme TC Kimlik No İle Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.