Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK SİCİL NO SORGULAMA

SSK sicil no, kurumunuzun alt yapısında sizleri tanıyabilmeleri için atanmış olan numaradır. SSK sicil numarasını T.C. kimlik numarası olarak düşünebilirsiniz. SSK sicil no aklınızda tutmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Fakat SSK sicil no bilmeniz sizin için önemlidir. Çünkü ne zaman emekli olacağınızı öğrenirken, çalışma süreniz boyunca ne kadar prim yatırıldığını öğrenirken ya da herhangi bir devlet kamu işleminizi gerçekleştirebilmek için her zaman SSK sicil numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olan SSK sigortalı olan kişilere ve bu kişilerin ailelerine herhangi oluşabilecek zorluğa karşı mağduriyet yaşamadan, yaşamlarını kimseye muhtaç olmadan sürdürmesini sağlamayı amaç edinen bir sistemdir. Bu sistemden hastalandığınızda, iş göremez hale geldiğinizde ve daha birçok durumda faydalanabilmektesiniz. Devlet destekli olması ile birlikte ucuz ilaçtan hastane masraflarına hatta cenaze masraflarına kadar birçok durumun giderleri karşılanmaktadır. Hatta şartlar sağlandığı zaman emeklilik hakkı ile birlikte maaşa bile bağlanıyorsunuz.

SSK sicil numaranızı bilmiyorsanız elektronik ortamda sizlere sunulan hizmetler sayesinde öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. SSK sicil no sorgulama işleminizi internet ortamında tek bir yöntem olan E-Devlet sistemi üzerinden SSK sicil no sorgulama işlemi ile yapılmaktadır. Şifreli olarak E-SGM sitesi üzerinden de işlem yapılabilmekteydi ancak bu sitenin kapatılması ile birlikte bu durum ortadan kalkmıştır. Çünkü E-SGM sisteminin hesaplamalarda bazı hatalı bilgiler verdiği ortaya atılmıştır ve böyle bir durumda insanlarda bu siteye girmez olduğundan tıklanma sayısı azalmıştır. Böylelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar ile bu sitenin süresiz olarak kapatıldığı duyurulmuştur. Bu nedenle hızlı ve doğru sorgulama işlemi yapmakta olan E-Devlet sitesinden SSK sicil numarası sorgulama işlemini de kolaylıkla yapabiliriz.

E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için kimlik doğrulama sistemini kullanmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi yer almaktadır. E-Devlet şifresi PTT tarafında 2 lira gibi bir ücret ile sizin adınıza verilen bir şifredir.

E-Devlet Şifresi ile SSK Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile SSK sicil no sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

ssksicilno

Kimliğinizin doğrulanıp E-Devlet şifresi ile SSK sicil no sorgulama işleminize devam edebilmeniz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra SSK sicil no sorgulama için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

E-Devlet şifresi ile SSK sicil no sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi ile SSK Sicil No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.