Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK SİCİL SORGULAMA

SSK sicil numarası olarak bilinen sigortalı tescil kaydı; her bireyin devlet kurumları içerisinde resmi olarak SSK kaydının olduğunu gösteren kişiye özel numaralardır. Sigortalı bir işte çalışıyorsanız tescil kayıt numaranız oluşmaktadır. Ayrıca aile bireylerinizin de sizin sigortalı işiniz üzerinden birer sicil numarası edinmeleri mümkündür. Sicil numaranızı kullanarak prim sorgulama işlemleri, hizmet dökümü sorgulama gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.

Daha önce SGK resmi internet sitesi üzerinden şifresiz şekilde sunulan sorgulama işlemi artık mevcut değildir. Birçok kurumun elektronik ortamda himayesi altına girdiği E-Devlet platformu bu sorgulama işlemini şifreli kişisel profiliniz üzerinden güvenli şekilde size sunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz mevcut değilse PTT şubelerinden adınıza ait E-Devlet şifrenizi ücret karşılığında tahsis edebilirsiniz. Sicil numaranızı SGK’ya giderek de öğrenebilirsiniz. Sicil numaranızı öğrenmek için öncelikle sigortal tescil kaydınızın olduğu ilgili sayfaya ulaşmanız gerekmektedir. Sadece SSK için değil BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için de bu sicil numaraları mevcuttur ve sorgulanabilir.

SSK Sicil Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha önce bahsettiğimiz gibi sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmekteyiz. SSK sicil sorgulama sayfasına ulaşmanız için yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini oluşturduk. Linki kullanarak ilgili sayfaya gelmiş olacaksınız. Ekranınızda görünecek sayfa E-Devlet’e giriş yapmanızı isteyen resimdeki sayfa olmalıdır. İşaretli yere tıklayarak sisteme giriş işlemini başlatmanız gerekmektedir.

tescil

SSK sicil sorgulama sistemine giriş işlemi için karşılaşacağınız sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. İşaretli alanlara sırası ile TC kimlik numaranız ve PTT şubesinden edindiğiniz E-Devlet şifrenizle giriş yapınız.

tesicila

Şifreniz ve TC kimlik numaranızı doğru şekilde girdiğiniz takdirde aşağıdaki gibi kişisel bilgilerinizin bulunduğu sayfaya erişmiş olacaksınız. İşaretli olarak gösterilen satırdaki numara sizin ssk sicil numaranızdır. Dilerseniz SSK sicil sorgulama sonucunda ulaştığınız sayfanın çıktısını da edinebilirsiniz.

sicil

SSK Sicil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.