Süper Loto Çekiliş Sonuçları | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Süper Loto Çekiliş Sonuçları

Süper Loto çekilişi, Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Perşembe günü düzenlenir. Çekiliş sonucunda altı sayı belirlenir. Bu altı sayı içerisinden 3, 4, 5 ve 6 bilen talihliler ikramiye almak için hak kazanır. İkramiyeler, miktarına göre farklı yerlerden alınır. Büyük ikramiye için gerekli olan 6 bilen çıkmazsa, ikramiye tutarı sonraki hafta 6 bilene verilmek üzere devreder.

SÜPER LOTO İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?

Süper Loto çekilişinde 3, 4, 5 ve 6 bilen talihlilere ikramiye verilir. İkramiye almak için hak kazanan talihliler arasından;

  • 3 bilenler ve 4 bilenler loto bayilerinden
  • 5 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi Genel şubelerinden
  • 6 bilenler ve büyük ikramiyeyi kazanan talihliler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.

Talihlilerin kazandıkları ikramiyeleri bir yıl içerisinde alması gerekir. Bir yıl sonunda alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve zaman aşımına uğrayan ikramiyeler için de ödeme yapılmaz. Çekiliş sonucunda 6 bilen çıkmaz ve büyük ikramiye verilemezse, bilen olmadığı sürece büyük ikramiye bir sonraki haftaya devreder. Her hafta Süper Loto çekilişinde elde edilen hasılatın bir kısmı KDV olarak bir kısmı da Şans Oyunlar Vergisi olarak kamuya aktarılır. Aktarım yapılan tutar, o hafta elde edilen hasılat üzerinden hesap edilir.

SÜPER LOTO’DA EN ÇOK ÇIKAN RAKAMLAR

Perşembe günleri düzenlenen Süper Loto çekilişlerinde en fazla çıkan ve talihlilere ikramiye kazandıran sayılar; 2, 17, 35, 40, 41, 44, 47, 48, 51 ve 54’tür. Çekiliş sonucunda en az çıkan sayılar ise; 7, 11, 27, 28, 42, 52 ve 53’tür.

SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

18 yaşından küçük olanlar Süper Loto çekilişlerine katılamazlar. Katılmış olsalar bile ikramiye ödemesi yapılmaz. Süper Loto kuponu altı kolondan oluşur. Her kolonun içerisinde 1’den 54’e kadar sayılar yer alır. Bu sayılardan 6 tanesi seçilir ve işaretlenir. Böylece bir kolon oynanmış olur. Kolonlar doldurulurken işaretlemelerin dik olarak yapılması ve kırmızı kalem kullanılmaması gerekir. Doldurulan her kolon için ücret ödenir. Oynanan kolon iptal edilmek istenirse, kolonun altında bulunan ‘İptal’ kutucuğunun işaretlenmesi yeterlidir.

Süper  Loto çekilişinde ikramiye kazanan talihlilerin 1 yıl içerisinde ikramiyesini alması gerekir. 1 yıl içinde alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar. Çekiliş için katılım sınırı bulunmaz. İstenilen sayıda kolon doldurularak çekilişe katılım sağlanabilir. Oynanan sayılar için çoklu çekiliş seçeneği işaretlenerek gelecek çekilişler için de oynanabilir. Çoklu seçenek ile aynı sayılar 2, 3 ve 4 hafta için oynanabilir. Çoklu çekilişte kupon sayısı arttığı için ödenecek ücret de artış gösterir.

Çekiliş biletlerine ikramiyenin ödenebilmesi için yırtılmış, sahte ya da tahrif edilmemiş olması gerekir. Bilet üzerindeki güvenlik numarasının, çekilen sayıların, barkotun ve arka yüzdeki seri numaraların açık şekilde okunması gerekir. Çekiliş gerçekleştirildikten sonra, çıkan sayılar Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesinde yayınlanır. Bunun dışında çekiliş sonucu ile ilgili olarak; 3, 4, 5 ve 6 bilen kişi sayısı, büyük ikramiye kuponlarının hangi ilden yatırıldığı bilgisi ile ikramiye gruplarına ait ikramiye tutarları da internet sayfasında bulunur. Geçmiş haftaların çekiliş sonuçlarına da Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden erişim sağlanabilir.

Süper Loto Çekiliş Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.