Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TAPU SORGULAMA

Tapu, taşınmaz bir malın yüz ölçümünü, numarasını yani pafta, ada ve parsel olarak numarasını, mahallesini ve sahibini gösteren bir belge olarak tanımlanabilir. Tapu, arazinin belirli bir bölgesinin malikini gösteren, sahip olan kişiye tapu sicil müdürlüğünce verilmiş, aksi kanıtlanıncaya kadar geçerli olan resmi bir belgedir.

Tapu sorgulama işleminiz sayesinde internet ortamından tapu bilgileri sorgulama ve tapu harç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu tapu sorgulama işlemlerinizi yapacağınız sistemin adı E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi, tapu sorgulama gibi bir çok hizmetin yapılabildiği bir hizmettir. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifresi PTT tarafından sizin adınıza verilen bir şifredir. Ücreti 2 liradır.

Tapu Sorgulama İşlemi İle Tapu Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

Tapu sorgulama işleminiz ile tapu bilgilerini öğrenmek için öncelikli olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

 

6

Kimliğinizi doğrulayıp tapu sorgulama işleminizi yapabilmeniz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

Tapu sorgulama işleminiz sayesinde tapu bilgilerini E-Devlet sistemi üzerinden öğrenmiş bulunmaktasınız.

Tapu Sorgulama İşlemi ile Tapu Bilgilerini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Tapu Sorgulama İşlemi ile Harç Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tapu sorgulama işlemi ile harç sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda tapu harç numarasını veya e-ödeme seri numarasını giriniz. Harç sorgu numarası 8, e-ödeme seri numarası 12 haneden oluşmaktadır.

harçsorgulama

Birimi seçiniz. Birimi seçerek ili ve ilin bağlı olduğu ilçe birimini seçiniz.

harçsorgulama1

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız.

harçsorgulama2

Tapu harç sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

Tapu Sorgulama İşlemi ile Harç Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.