Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TARIM SİGORTASI SORGULAMA

Çiftçi olarak bir yılında boyunca hasat edeceğiniz zamanı beklersiniz ve hasat zamanı geldiği an bir yılın çalışma karşılığını alırsınız. Ancak tarım sektöründe işlemler hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte ve hasatınız zarar görebilmektedir. Böyle bir durumda ise sizi koruyan ve zararınızı belli miktarda karşılayan tarım sigortası uygulamasından yararlanabilirsiniz. Tarım sigortası sorgulama hem çiftçi sigortası hem de tarla sigortası olarak iki şekilde anlatılabilir. Biz bu sayfada iki şekilde de sizlere tarım sigorta sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

Tarım Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizde tarım sigortası sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak  bu bölümün sonunda yer alan linke  giriniz. Daha sonra açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu alanları doldurduktan sonra sisteme giriş yaparak sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Ancak şifreniz yoksa sistem üzerinden hiçbir işlem yapamazsınız. Şifre sahibi olmak için herhangi bir PTT şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

1

Tarım Sigortası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Tarım Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tarım poliçe işlemi tarlanızın herhangi bir sıkıntı karşısında kullanılamaz hale gelmesiyle TARSİM tarafından karşılanmasıdır. Poliçenizin var olup olmadığını öğrenmek için internet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle yapmanız gereken yazının sonunda verdiğimiz linke tıklamaktır. Daha sonra sırasıyla;

  • Poliçe numaranızı giriniz.
  • T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • Vergi numaranızı giriniz.
  • Son olarak resimde verilen harfleri giriniz.

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girdiğinizden eminseniz Poliçe Bilgileri sekmesine tıklayınız ve tarım sigortası sorgulamanızı tamamlayınız.

Tarım Poliçe Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.