Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TDK TÜRKÇE SÖZLÜK

Türk Dil Kurumu birçok devlet kurum ve kuruluşunda olduğu gibi kendisine sanal ortamda yer edinme ihtiyacı duymuştur. Birçok uygulama ile hizmet sunan Türk Dil Kurumu resmi sitesinde faydalanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi de TDK Türkçe sözlük uygulamasıdır.

TDK Türkçe Sözlük Uygulaması Nasıl Kullanılır?

TDK Türkçe sözlük uygulamasından yararlanmak için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada karşınıza çıkan arama kutusuna anlamın manasını merak ettiğiniz kelimeyi yazınız. Daha sonra ise yazdığınız kelimenin anlamını ve manasını öğrenmek için ara butonuna basınız. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra artık TDK Türkçe sözlük üzerinden anlamını öğrenmek istediğiniz kelimenin anlamını öğrenebilirsiniz.

TDK Türkçe sözlük uygulamasından ziyade sistemden faydalanacağınız diğer uygulamalar ise yabancı kelimelerin Türkçe karşılığını ya da sıkça karıştırılan kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bunların yanında kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise sözlük uygulamasıdır. Bu uygulamadan Türk Dil Kurumunun resmi internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Bu bölümde ilk olarak anlamını ve manasını merak ettiğiniz kelimeyi kutucuğa yazınız. Daha sonra kutuya yattığınız kelimenin anlamına öğrenmek için yan tarafta yazan arama butonuna basınız. Ancak bu aramaları yapmadan önce size yapılan uyarıları okumanızı ve bu çerçevede hareket etmenizi tavsiye ederiz.

12

Türk Dil Kurumu bünyesinde yer alan TDK Türkçe sözlük uygulaması ile birlikte anlamını merak ettiğiniz birçok kelimenin anlamını rahat ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. TDK Türkçe sözlük uygulaması için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan linke tıklamak ve yukarıda yazımızda yazan bilgileri eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir.

TDK Türkçe Sözlük Uygulamasından Yararlanmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.