TEB IBAN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TEB IBAN SORGULAMA

En çok kullanılan sektörlerin başında gelen bankacılık sektörü bu gelişmiş teknoloji ve modern çağ sayesinde kullanıcılarına birçok olumlu gelişmeyi sunmaktadır. Bankacılık sektörü para akışı ve kullanımı açısından daha güvenli ve kullanışlıdır. 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren ülkemizde de zorunlu hale gelen IBAN ( Uluslararası Banka Hesap Numarası) sistemi ile para yatırım ve havale işlemlerini daha az maliyet daha çok güven ve daha hızlı bir sistem olduğunu gözler önüne sermiştir. Ülkemizde kullanılan IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır ilk 2 hane ülke kodunu belirtmektedir bizim ülkemiz için TR olarak kullanılmaktadır. İzleyen 2 hane ise kontrol basamaklarını oluşturur ve IBAN numarasının doğru olduğundan emin olmak için  kullanılır. Sonraki 5 hane banka kodunu, son 16 hane ise banka hesap numarası anlamına gelmektedir. Ülkemizde kullanım açısından ilgi gören TEB bankası hizmete sunduğu internet bankacılığı sayesinde müşterilerine şubeye kadar gelmelerine gerek kalmadan internet bağlantıları olan her yerden banka işlemlerini halletme kolaylığı sağlamıştır. TEB IBAN sorgulama işlemide bunlardan biridir.

TEB IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

TEB bankası internet ile geliştirdiği modern sistem sayesinde kullnıcılarının şubeye kadar gelmelerine gerek kalmadan internet üzerinden işlemlerini kolayca halletme imkanını önlerine sunmaktadır. TEB IBAN sorgulama işlemini şube gidip sıra beklemek yerine evinizden, iş yerinizden, internet bağlantınız olan her yerden rahatınızı bozmadan saniyeler içerisinde halledebilirsiniz. TEB resmi internet sitesi üzerinden olan bu işlem sayfa üzerinden size sorulan bir kaç bilgi ile hemen tarafınıza iletilmektedir. Size sorulan bilgiler bulunduğunuz şehir, hangi şube üzerinden işlemlerinizi gerçekleştiriyorsanız o şube ve hesap numaranız. Bu kısa bilgiler dahilinde TEB IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirmek çok kolay hal almış durumda.

teb

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere TEB IBAN sorgulama işleminiz oldukça basit. TEB bankası resmi internet sitesi üzerinden yürütülen bu sistem için birazdan size verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak TEB bankası IBAN sorgulama işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

TEB IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.