Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TEKSTİLBANK IBAN SORGULAMA

Günlük hayatımız içerisinde bir mal veya hizmet alımı söz konusu ise birçok farklı satıcı tarafından gelen faturaların üzerinde değişik yapıda hesap numaraları yer almakta; bu da para gönderecek ithalatçı firmaların/kişilerin hata yapmalarına neden olmaktadır. Sonuç olarak yanlış hesap numaraları ile yapılan para transferleri gerçekleşmemekte; karşı hesap numarasının hatalı olduğu, para karşı bankaya ulaştığında ortaya çıkmaktadır. Hatalı işlemin düzeltilmesi için birçok operasyon yapılmakta, işlemlerin süresi uzamakta ve maliyeti yükselmektedir. Bu da bizler için oldukça kötü ve olumsuz bir durumdur. Bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşmamak için bizler IBAN sorgulama işlemine başvururuz. IBAN numarası uluslararası farklılık göstermektedir, en fazla 36 hane olabilen IBAN numarası Türkiye için 26 haneden ibarettir. Bu 26 hanenin de bariz ettiği bazı anlamlar vardır. İlk 2 hane ülke kodu anlamına gelmektedir. Bu ülke kodu bizim ülkemiz TR şeklindedir. Sonrasında gelen 2 haneli bölüm kontrol basamağını temsil eder ve bu kontrol basamağı IBAN numarasının doğruluğunu teşkil eder. Akabinde gelen 5 haneli bölüm de sizin banka kodunuzu içerir. Devamında gelen tek haneli kısım yedek bölümdür bu yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilir ve geriye kalan 16 hanelik kısımda banka hesap numaranız anlamına gelmektedir.

Tekstilbank da sizlere daha pratiklik kazandırmak için internet üzerinden bu sorgulamayı gerçekleştirebileceğiniz bir hizmet sayfası oluşturmuştur. Bu hizmetten yararlanabilmek için sizlerden istenen çok basittir. Yalnızca internete erişim sağladığınız takdirde sizler büyük kolaylıkla bu IBAN sorgulama işleminizi dijital ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem vakit kaybı yaşamayacak hem de çok kısa bir zaman dilimi içinde Tekstilbank IBAN sorgulama işleminizi yapabileceksiniz.

Tekstilbank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Bildiğiniz üzere Tekstilbank hisseleri üzerinde % 75,5 oranında hisseye sahip olan ICBC (Industrial & Commercial Bank of China) Yine Tekstilbank kullanıcılarına aynı hizmeti vermektedir. Tekstilbank IBAN sorgulama işlemini yine ICBC olarak değiştirilen resmi interbet sitesi üzerinden hizmetinize sunmaktadır. Tekstilbank IBAN sorgulama işlemi için sizden birkaç bilgi talebinde bulunmaktadır. Bu bilgiler; şube kodu, müşteri no, ek no  şeklinde sıralanmaktadır.

tekstilbank ıban

İşte yukarıdaki görselde de net bir şekilde belli olduğu gibi ilgili yerlere gerekli bilgileri doldurarak Tekstilbank IBAN sorgulama işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Tekstilbank IBAN sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Tekstilbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.