Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TELPA GARANTİ BELGESİ SORGULAMA

Türkiye’deki elektronik alet alanında büyük bir yarış olduğunu biliyoruz. Her firma diğerinden bir adım öne geçmek için fırsatlarla ve yeni özelliklerle müşteriyi cezbetmeye çalışmaktadır. Fakat hiç de azımsanmayacak miktarlar ödeyerek aldığımız elektronik aletlerin ne kadar hassas olduğunu unutmamak gerekiyor. Kolay bir müşteri hatasından, bir anlık dikkatsizlikten meydana gelen düşme, çarpma benzeri sebeplerle ya da tamamen üretici firma kaynaklı birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. Bunlara karşı telefonunuzun ya da diğer elektronik aletlerinizin belli bir güvence altında olduğunu bilmek istemeniz en doğal hakkınızdır. Yüksek piyasa fiyatları sebebiyle birçok insan ikinci el alışverişi tercih ediyor çünkü bu daha mantıklı bir yol gibi görünüyor. Fakat bu tarz bir alışverişten satın aldığınız ürünün garantisi olup olmadığı ya da garantisi varsa ne zaman sona erdiği gibi bilgilere ulaşmak biraz zor bir olaya dönüşebiliyor. Bunun için öncelikle garantinin üretici tarafından mı sağlandığını yoksa dağıtıcı bir firmanın garanti kapsamında mı olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer üretici firma kendi garantisini sağlıyorsa kendi sitelerinden genellikle garanti ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz ama eğer dağıtıcı firma garanti sağlıyorsa öncelikle hangi firma olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Telpa garanti sorgulama konusunda kendine ait bir sisteme sahiptir. Genellikle General Mobile telefonlarının garantisini içerisinde bulunduran Telpa, garanti sorgulama konusunda internet üzerinden bilgi aktarımı yolunu tercih edenlerden.

Telpa Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle elinizdeki cihazın IMEI numarası adı verilen, her cihaz için özel atanmış birtakım seri sayılardan oluşan numarayı bilmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmenin birkaç yöntemi vardır. Eğer Telpa garanti sorgulama işlemini yapacağınız ürün bir telefon ise bunu cihazın arama yapılan bölümünde *#06# karakterlerini tuşlayarak öğrenebileceğiniz gibi telefonunuzun genel ayarlar bölümünden Ayarlar>Telefon Hakkında>Durum işlemini yaparak da IMEI numaranıza ulaşabilirsiniz. Eğer telefonunuz arka kapağı çıkarılabilen bir model ise batarya üzerinde de yazılı olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber eğer ürününüz diğer elektronik aletlerden biriyse, firmaların son zamanlarda IMEI numaralarının cihaz üzerinde yazmaya başladığını söyleyebiliriz. Telpa garanti sorgulama işlemi için IMEI numarasını cihazın üzerinden de okuyabilirsiniz.

IMEI numaranızı biliyorsanız aşağıda ulaşabileceğiniz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada biraz aşağı indiğinizde sayfanın en sonunda Teknik Servis başlığı altında Servis – Kargo Takip ve Garanti Sorgulama yazan kısmı bulabilirsiniz. Buranın altındaki kutucuğa IMEI numaranızı yani cihaza özel seri numarasını girmelisiniz. Ve son olarak Telpa garanti sorgulama işlemi için kutucuğun hemen altındaki seçeneklerden “Garanti Kontrolü” yazanı seçmeli ve ARA butonuna tıklamalısınız. Telpa garanti sorgulama işleminin bütün bu adımlarından sonra gerekli bilgiler ekranınıza sunulacaktır.

telpa garanti sorgulama

telpa garanti sorgulama

Telpa Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.