Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TEOG Tercih Sonuçları Sorgulama

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş yani TEOG 8. sınıf öğrencilerinin lise öğrenime başlamaları için girdikleri sınavdır. Bu sınavlar tüm yıl içerisinde 1. dönem 6 2. dönem 6 olmak üzere toplam 12 sınav olarak yapılmaktadır. TEOG sınavlarında öğrenciler Türkçe, matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 6 ders üzerinden sınavlara alınmakta ve değerlendirilmektedirler. Bu sistemin en güzel tarafı ise önceki yıllarda olduğundan farklı olarak yanlış cevaplanan soruların doğru cevapları götürmüyor olmasıdır. Öğrencilere sınavlara kendi okullarında girmektedirler sınava giremeyen öğrenciler için ise mazeret sınavları  Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenen okullarda yapılmaktadır. TEOG sınavlarının değerlendirilme aşamasında puanların yüzde 30 u 6, 7 ve 8 inci sınıf ortalamalarından yüzde 70 i ise sınav ortalamalarından alınarak adayların puanları oluşturulmaktadır.

Tercihlerini yapan öğrenciler sabırsızlık içinde TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamasının yapılacağı günü beklemektedirler. Eğitim hayatının önem taşıyan ilk basamaklarından biri lise sürecidir. Lise hayatı boyunca almış olduğunuz eğitimler ile üniversite tercihleriniz şekillenecektir. Bu açıdan lise dönemi öğrenciler için büyük önem taşımaktadır. Yazımızda TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamasının nasıl yapılır, lise kayıtları hangi tarihler arasında yapılacak ve TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamasını sitemiz üzerindeki linki kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamasının Nasıl Yapılır?

TEOG tercih süresince adaylara 25 tercih hakkı verilmiştir. Adaylar bu tercihleri diledikleri gibi yapmışlardır. TEOG Tercih Sonuçları Sorgulaması yapan ve hiçbir okula yerleşememiş olan adaylar otomatikman açık liseye kayıt edileceklerdir. TEOG Tercih Sonuçları Sorgulaması online bir işlemdir yani sonuç belgeniz elden veya posta yoluyla size teslim edilmez. Belirlenen tarihler içerisinde online olarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Yazımızın bu bölümünde TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamasının nasıl yapılacağını anlatacağız. TEOG Tercih Sonuçları Sorgulaması işleminizi sitemiz üzerinden yapmak isterseniz yazımızın bitiminde vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlk olarak yazımızın bitiminde vermiş olduğumuz bağlantıyı açınız.

2

Bağlantıyı açmanız halinde yukarıda ki sayfaya yönlendirileceksiniz bu sayfada T.C. kimlik numaranızı, Doğum tarihinizi ve doğrulama kodunu yazınız. Daha sonra “Tamam” butonuna tıklayınız. Bu işlemi kullanarak 12 Ağustos tarihi itibari ile sitemiz üzerinden  TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamanızı yapabilirsiniz.

TEOG Tercih Sonuçları Sorgulamanızı Sitemiz Üzerinden Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bilinmiyor dedi ki:

    1.nakil sonuçları ne zaman açıklanacak