Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TFF FUTBOLCU ARAMA

Günümüzde internetin gelişimi ile birlikte birçok sorgulama işlemi internet üzerinden yapılmaya başlamıştır. İnternet üzerinden bilgi edinme ve sorgulama işlemlerinizi yaparak zamandan kazanabilirsiniz. Eskiden kurumları ziyaret ederek yapabildiğiniz işlemler artık internet üzerinden kurumların resmi sitesi aracılığı ile oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor. İnternetin gelişiminin olumlu yönlerinden olan, bize zaman kaybı yaşatmadan işlerimizin hallolmasını sağlayan hizmetler sayesinde internet üzerinden birçok site ile arama ve sorgulama işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.İnternet üzerinden yapılabilen bir işlem de Türkiye Futbol Federasyonu yani TFF futbolcu arama işlemidir. TFF futbolcu arama işleminizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, ve öğrenmek istiyorsanız bu yazıda sizin için açıkladık.

TFF Futbolcu Arama

TFF futbolcu arama ile internet üzerinden, oynanacak maçlar ile ilgili ve futbolcular ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.TFF oyuncu arama hizmeti sayesinde oyuncuların bilgilerine ulaşmanız mümkündür. TFF oyuncu lisans arama da aynı hizmet üzerinden yapılabilmektedir.

TFF lisanslı futbolcu arama işlemi için lisans numarası girebilirsiniz. TFF futbolcu arama işleminiz için vermiş olduğumuz linke tıklamalısınız. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Aramanız için 3 seçenek vardır. İsterseniz isme göre isterseniz lisans numarasına göre ya da  kulübe göre arama yapabilirsiniz. Arama yapmak istediğiniz seçeneği seçtikten sonra sizden bazı bilgiler istenecektir. Eğer isme göre arama seçeneğini seçtiyseniz, ad, soyad,faal ve statu kodunu girmelisiniz. Faal kısmı için sizden futbolcunun hala faal olarak futbola devam edip etmediği bilgisi istenmektedir. Statu kodu ise futbolcunun amatör olarak mı yoksa profesyonel olarak mı futbol hayatına devam ettiği bilgisi istenmektedir. TFF lisans futbolcu arama yapmak istiyorsanız ve lisans numarasına göre arama seçeneğini seçtiyseniz yapmanız gereken futbolcunun lisans numarasını girmek olacaktır.Sizden sadece futbolcunun lisans numarası istenecektir. Lisans numarasını girdikten sonra Ara butonuna tıklamalısınız.Eğer Kulübe göre arama seçeneğini seçtiyseniz sizden bazı bilgiler istenecektir. Kulüp adı, faal,statu kodu gibi bilgileri girdikten sonra Ara butonuna tıklayınız. İstediğiniz seçeneği seçerek arama işleminizi yapmanız mümkündür. Arama yapmak istediğiniz futbolcunun hangi bilgilerini biliyorsanız ona göre aramanızı yapabilirsiniz. Seçeneklerden size uygun olan arama şekli ile öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür. TFF futbolcu arama işlemi sayesinde TFF maçlarında görev almış tüm futbolculara erişim imkanı sağlayabilirsiniz.

TFF Futbolcu Arama Nasıl Yapılır?

TFF futbolcu arama ile birlikte artık TFF maçlarında görev almış tüm oyuncular ve lisanslı futbolcuların bilgilerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yazının sonunda yer alacak olan TFF futbolcu arama linkine tıklamak olacaktır. Daha sonra ise karşınıza açılacak olan sayfada elinizde bulunan bilgilere göre futbolcu araması yapabilir ve aramak istediğiniz futbolcu hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Elinizdeki bilgi eğer futbolcunun adı soyadı ise açılacak olan sayfada isme göre ara bölümüne tıklayınız. Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan bölümde ilk olarak ad alanını ilgili bilgiler ile doldurunuz daha sonra ise soyadı bölümünü doldurunuz. Daha sonra ise oyuncunun faal olarak futbol hayatına halen devam edip etmediğini belirleyiniz. Son olarak ise futbolcu profesyonel mi yoksa amatör olarak mı futbol hayatını sürdürdüğünü belirledikten sonra ara butonuna basarak ilgili oyuncu hakkında aramayı yapabilirsiniz.Elinizdeki bilgiler ad,soyad,faal,statu kodu gibi bilgiler ise bu arama şekli ile aramanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

1

Eğer elinizdeki bilgi oyuncunun lisans numarası ise lisans numarası ile futbolcu araması yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk olarak yazının sonunda  yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada lisans numarası ile ara butonuna basınız. Bundan sonra lisans numarasını girip ara butonuna basarak aramayı yapabilirsiniz.

2

Son olarak ise oynadığı kulübe göre arama yapabilirsiniz. Bunun içinde yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise kulübe göre ara butonuna basınız. Buradan oyuncunun oynadığı kulübün adını faal olarak futbol hayatına devam edip etmediğini belirledikten sonra ara butonuna basarak gerekli aramaları yapabilirsiniz.Elinizdeki bilgilere göre ister isme göre arama,ister lisans numarasına göre arama isterseniz de kulübe göre arama yapabilirsiniz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduğunuz takdirde arama işleminiz aynı sonuçları verecektir. Arama sonuçları ile ilgili karşınıza çıkacak olan TFF futbolcy bilgilerini aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranda görebilirsiniz.

3

TFF Futbolcu Arama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cihan dedi ki:

    ben kaleci olarak bir takımda oynamak istiyorum kendime çok güveniyorum arkadaşlarımda bir takımda oyna dyorlar ama benim nasıl kendimi bir takıma duyuracam bilmiyorum amatör lig bile olsa raziyım