Sorgulamalar artık tek çatı altında!

THY Bilet Sorgulama

Türk Hava Yolları yani hepimizin bildiği adıyla THY merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye nin bayrak taşıyıcılığını yapan ulusal bir hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları 20 Mayıs 1933 tarihli ve 2186 sayılı kanunla kurulmuştur. Türk Hava Yollarının sahip olduğu ilk adı Hava Yolları Devlet İşletme İdaresiydi. İlk seferlerini 5 uçak 23 koltuk kapasitesi ile düzenlemeye başlamıştır. 1947 yılında ilk dış seferini Ankara – İstanbul – Atina arasında gerçekleştirmiştir.  Türk Hava Yolları bir tek ülke içinde değil  Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika ve  Avrupa ‘ya kadar uzanan geniş bir ulaşım ağına sahiptir.Yolcularına karşı gösterdiği hassasiyet ve sunduğu güvenle dünyanın bir çok ülkesinde kabul gören bir uçuş firması haline gelmiştir. Dünyanın en iyi dördüncü hava yolu firmasıdır. Türk Hava Yolları 113 ülkede 43’ü iç hat 235’i dış hat olmak üzere 284 farklı noktaya sefer düzenlemektedir. Sahip olduğu uçuş ağı ile Türk Hava Yolları en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dördüncü sırada yer almaktadır.

Türk Hava Yolları bir tek yolcu taşıma konusunda değil aynı zamanda kargo taşıma konusunda da etkin bir firma rolündedir. Bu kapsamda Türk Hava Yollarının sahip olduğu “TURKISH CARGO” dünyanın toplam 55 noktasına kargo taşımaktadır.

Mart 2016 tarihi itibariyle, Türk Hava Yolları filosu 10’u kargo uçağı ve 294’ü yolcu uçağı olmak üzere toplam 304 uçağa sahiptir.

THY Bilet Sorgulama

Türk Hava Yolları bir tek Türkiye de değil sefer düzenlediği diğer bir çok ülkede de sevilen ve tercih edilen bir hava yolu firmasıdır. Elbette Türk Hava Yolları bu başarısını sahip olduğu nitelikli elemanlarına ve sunduğu kaliteli hizmete borçludur. Bu sayede uçakla seyahat edenlerin en çok bilet aldığı firma konumundadır. Her hizmetin gayet kolay elde edilebildiği günümüzde sanal ortam üzerinden bilet satın almak veya satın almış olduğumuz biletler üzerinde değişiklikler yapabilmek mümkündür. Aşağıda ki verilen linkten sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yapabilmeniz mümkündür. THY Bilet Sorgulaması yapmak için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.5

Linke tıkladığınızda karşımıza yukarıdaki sayfa çıkacaktır. THY  bilet sorgulama işleminizi yapmak için ilk olarak üstteki ok ile gösterilen bölgeye nereden nereye gitmek istediğinizi yazınız. Daha sonra alt kısımdan gidiş ve dönüş tarihinizi seçiniz.Alt kısımda ise yolcu sayısını, yetişkin ve çocuk yolcu sayısını belirterek “DEVAM” butonuna tıklayınız böylece THY bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek olarak 01.07.2016 cuma günü İstanbul’dan Ankara’ya 1 yetişkin için uçak bileti alacağımızı varsayalım;

 

Ekran Alıntısı

Yukarıdaki bilgilere göre THY bilet sorgulama işleminizi yaptığınızda karşımıza üstteki sayfa çıkacaktır bu sayfa üzerinden kendimize en uygun seferi seçerek satın alma işlemimizi gerçekleştirmemiz mümkündür.

THY Bilet Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.