THY Sefer Sorgula | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

THY Sefer Sorgula

Türk Hava Yolları 20 Mayıs 1933 tarihli ve 2186 sayılı kanunla kurulmuştur. İlk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresi’dir. Türk Hava Yolları 1935 yılına kadar Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kalmıştır. Daha sonraki zamanlarda ise 2744 sayılı kanunla, Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır.

Türk Hava Yolları, 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile ilk seferlerini düzenlemeye başlamıştır. Düzenlenen ilk dış sefer 1947 yılında gerçekleşmiştir ve Ankara-İstanbul-Atina arasında olmuştur.

Türk Hava Yolları’nın ilk genel merkezi Ankara’da kurulmuştur. 21 Mayıs 1955 tarih ve 6623 sayılı kanunla birlikte ise kurumun adı tekraren değiştirilmiş ve Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü olmuştur ve bunun sonucunda Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı adı ile hükümete anonim bir ortaklık kurma yetkisi verilmiştir. 20 Şubat 1956 tarihinde Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kurulmuştur ve 1 Mart 1956 tarihinde Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı faaliyete geçirilmiştir. Kuruluş için kullanılan sermaye ise 60 milyon TL tutarında idi.

Türk Hava Yolları yani kısaca THY Türkiye’nin uluslararası bayrak taşıyıcılığını yapan ulusal bir hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları geniş bir uçuş ağına sahiptir. Bir tek Türkiye’de değil diğer birçok ülkede de sevilen ve tercih edilen bir firma haline gelmiştir. Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Güney Afrika, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu gibi birçok farklı kıtaya sefer düzenlemektedir. Skytrax’ın ödüllerine göre Türk Hava Yolları 2015 yılında 5. kez Avrupa’nın en iyi hava yolu firması seçilmiştir. Türk Hava Yolları 2015 yılında düzenlemiş olduğu seferler ile toplam 61,2 milyon kişi taşımıştır. Aynı zamanda Star Alliance üyesi de olan Türk Hava Yolları; toplam 113 ülkede, 43’ü iç hat, 235’i dış hat olmak üzere toplam 284 noktaya uçuş seferi düzenlemektedir. Sahip olduğu bu uçuş ağı ile Türk Hava Yolları dünya üzerinde en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesin de 4. sırada yer almaktadır.

THY Sefer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları ülke içi ve dışı birçok şehre sefer düzenlemekte olan bir firmadır. THY sefer sorgula işlemleri günümüzde teknolojinin vermiş olduğu rahatlıkla gayet kolay bir şekilde evimizden yapabileceğimiz işlemlerden biri haline gelmiştir. THY sefer sorgula işleminizi internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar kullanarak sadece birkaç dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden de THY sefer sorgula işleminizi yapabilirsiniz. THY sefer sorgula işleminizi yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız ve açılan sayfa üzerinden gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bağlantıya açmanız halinde aşağıda bulunan görsel karşımıza çıkacaktır. Ok ile gösterilen ilk bölüme nereden nereye uçmak istediğinizi yazınız ve gitmek istediğiniz tarihi yazınız. THY sefer sorgula işleminin devamında ise diğer ok ile gösterilen devam butonuna tıklayınız. THY sefer sorgula işleminizi bu şekilde sorgulayabilmeniz mümkündür.


   

THY Sefer Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.