TRAFİK BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAFİK BORÇ SORGULAMA


Günümüzde internet üzerinden birçok işlemimizi yapabiliyoruz. Birçok kurum ve kuruluş bu alanda hizmet veriyor. Daha önceleri kurumlara gidip sıra bekleyerek yaptığımız işlemleri günümüzde bilgisayarlarımız üzerinden basit bir şekilde yapabiliyoruz. Bu alanda hizmet veren kurumlardan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web siteleri üzerinden trafik borç sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu iki site üzerinden de borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

Trafik Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Gelir İdaresi Başkanlığı Üzerinden; Bu site üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklamak olacaktır. Açılan sayfada sizden plaka numaranız ve plakanızın özel plaka olup olmadığı bilgileri istenecektir. Bunları doğru bir şekilde doldurunuz. Ardından TC kimlik numaranızı veya vergi numaranızı giriniz. Son olarak ise tescil numaranızı giriniz. Tescil numarası yeni arabalar için trafiğe çıktığı ilk tarih, ikinci el arabalar için noterden alınan tarihtir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek tamam seçeneğine basınız. Bu şekilde sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

4

GİB Üzerinden Trafik Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  • Emniyet Genel Müdürlüğü Üzerinden; Sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ve doğum yılınız istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra doğrula butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4

EGM Üzerinden Trafik Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.