TRAFİK BORCU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAFİK BORCU SORGULAMA

Aracınızla seyahat halindeyken otoyol ya da çift şeritli yollarda radar ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Fakat Kara Yolları Genel Müdürlüğü kapsamında şehir içi- şehir dışı, otoyol- çift şeritli yol gibi ayrımlarda başlama noktalarını tam olarak bilemediğimiz ve hız sınırını aştığımız gerekçesiyle sürpriz şekilde trafik cezası yemiş olabiliyoruz. Bir diğer ihtimal ise hatalı park ettiğimiz gerekçesi ile aracımızın çekilmesi ve olası bir cezayla karşı karşıya kalmamız da gayet mümkün olan bir olaydır. Bu cezalar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kesilmektedir ve kontrolleri de bu kurum altında gerçekleşmektedir.

Size kesilen ceza için ön görülen erken ödeme süresi içerisinde borcunuzu öderseniz cezanızda belli oranda indirimden yararlanabilirsiniz. Peki farkına varmadan girdiğimiz radar kontrolünden ceza aldık mı? Size tebliğ edilmiş olabilir siz ön görülen tarihten önce tebligatı fark edememiş olabilirsiniz. Bu tür durumlardan sizi en az şekilde yorucu ve en hızlı şekilde bilgi sahibi olabilmeniz adına teknoloji aracını aktif şekilde kullanımınıza sunan bir diğer kurum da Emniyet Genel Müdürlüğü’dür.

Trafik Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl yapılır?

Resmi internet sitesi üzerinden size sunduğu hizmette aracınıza ait trafik cezaları, sürücü belgenize ait trafik cezaları, tüzel kişilerin ceza sorgulaması ve otoparka çekilen araç sorgulaması işlemleri hızlı ve güncel şekilde yapılabilmektedir. Trafik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz adına yazımızın sonunda ilgili sorgulama sayfasına ulaşmanıza yardımcı olacak butonu kullanınız.

Yönlendirildiğiniz sorgulama sayfası; aşağıdaki görsel gibi olacaktır. Görsel üzerinde ok işareti ile gösterdiğimiz kısımları sorgulamayı yapan kişinin bilgileri girilmelidir. Bu kısım trafik borcu sorgulama işlemlerini kontrol edip güvenli şekilde ilerletilebilmesi için gereklidir. Sorgulama yapılacak olan başka kişiye ait bilgiler sisteme giriş yapıldıktan sonra kullanılabilir.

Bilgilerinizi doğru şekilde girdiğiniz takdirde aşağıdaki trafik borcu sorgulama sayfasına ulaşmış olacaksınız. İlgili trafik borç sorgulama işlemini seçerek borç bilginizin olup olmadığını, varsa ne kadar olduğunu kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız.

Trafik Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.