TRAFİK CEZASI ÖDEME | Sorgulamalar artık tek çatı altında!
trafik cezası ödeme

TRAFİK CEZASI ÖDEME


Trafik cezası öğrenme veya konuyla ilgili birçok işlemi internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebildiğimiz gibi trafik cezası ödeme işleminizi de internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Trafik cezasını ödeme işleminizi vergi dairesinin resmi sitesi üzerinden yapabilmektesiniz. Ödeme işleminiz için sizden istenilen araç bilgilerinin ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz adımları takip ederek trafik cezasını ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası ödemenizi ayrıca Emniyet Müdürlüklerine giderek de gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Cezası Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Trafik cezasını ödeme işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan vergi dairesi sitesi üzerinden öncelikle işlem yapacak olduğunuz seçeneği seçmelisiniz.

Adsız

Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme, kredi kartı ile ödeme bilgisi sorgulama, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama ve kasko değerleri seçeneklerinden işlem yapacak olduğunuzu seçiniz. Sonrasında sizden istenilen bilgileri giriniz.

Borç ödemesi yapmanız için ilk olarak sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı ile yapacak olduğunuz ödemelerinizi 02:00-22:00 saatleri arasında yapabilirsiniz.

Trafik cezası ödemesi için sizden istenilen bilgileri kutucakta belirtildiği gibi ilgili yerlere yazınız.

Adsız

Bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra ise ekranın altında görmüş olduğunuz ‘Tamam’ butonuna basınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemler sonucunda sorgulama ve ödeme işlemleriniz için sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ceza ödeme işleminiz için; mükellef bilgileri, motorlu taşıtlar vergisi, ceza bilgileri, tahsilatlar ve beyanlı trafik cezaları seçeneklerinden ilgili olduğunuz seçeneği seçmeniz gerekmektedir. İstenilen sayfaya girildikten sonra ise, sizden istenmekte olan bilgilerinin eksiksiz bir biçimde kodlanması ve ardında verilen güvenlik kodunun doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Sonrasında makbuz bilgilerinin sisteme girilmesi gerekmektedir. İşleminizin sonunda ise kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Trafik Cezası Ödeme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.