TRAFİK KAZASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAFİK KAZASI SORGULAMA


Bu yazımızda sizlere trafik kazası sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Hızla gelişen teknoloji sayesinde artık kolayca istediğimiz bilgiye ulaşabiliriz. Kurumlarda bu gelişmeye ayak uydurmakta ve insanların hayatını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirmektedirler. Trafik kazası tespit tutanağı sorgulamada bu çalışmalardan birisidir. Bu uygulama sayesinde insanlar kaza tespit tutanağına ulaşabilmekte hatta itirazda bile bulunabilmektedirler. Hem de bu işlemleri uzun süre bitmeyen kuyruklarda beklemeden yapabilmektedirler. Trafik kazası sorgulama işlemi internet üzerinden birkaç kısa adım ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sorgulamayı yaparken herhangi bir şifreye gerek duyulmamaktadır. Bilinmesi gereken birkaç önemli bilgi trafik kazası sorgulama işlemini yapabilmek için yeterlidir. Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda trafik kazası sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Trafik Kazası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?  

Trafik kazası sorgulama işlemini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda sizden istenilen bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Kaza tespit tutanağını sorgulama işlemi üç farklı bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır. Bunlardan birincisi plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulamadır. Bu bilgiler doğrultusunda işlemimizi yapmak istiyorsak gerekli bilgiler doğru yerlere yazılmalıdır.

Öncelikle araç plakası gösterilen yere yazılmalıdır.

AdsızDaha sonra sigortalı T.C. kimlik numarası belirtilen kutucuğa yazılmalıdır.AdsızEğer birinci bilgiler doğrultusunda sorgulamayı yapmak istemiyorsak ikinci seçenek olan plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile işlem gerçekleştirilebilir. Öncelikle yapılması gereken ilk kutucukta istenilen araç plakasını girmek gerekmektedir.Adsız

Ardından ikinci kutucukta istenilen sigortalı vergi kimlik numarası girilmelidir.

AdsızEğer bu iki yolda istenilen kısımları tam olarak bilmiyorsanız son seçenek olan plaka ve sürücü T.C. kimlik numarası ile sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerek her zaman istenilen araç plakasını ilk kutucuğa girmeniz gerekmektedir.AdsızSonrasında sürücüye ait olan T.C. kimlik numarasını istenilen yere yazmak gerekmektedir.

Adsız

Bu üç farklı yöntemden birini seçerek istenilenleri doldurduktan sonra yapılması gereken son bir adım kalıyor burada resimde verilen karakterleri istenilen kutucuğa yazmamız gerekmektedir.

Adsız

Tüm istenilen bilgiler doğru bir şekilde verildikten sonra tek yapılması gereken ara tuşuna tıklamak oluyor.

AdsızSizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra trafik kaza sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Trafik kaza sorgulamasından sonra tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trafik Kazası Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.