TRAFİK SİGORTASI HESAPLAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAFİK SİGORTASI HESAPLAMA


Bilindiği üzere ülkemizde trafiğe katılan her araç trafik sigortası yapmakla yükümlüdür. Bu durumda her araç sahibi sigortasını yaptırması gerekmektedir. Ancak ülkemizde trafik sigorta primlerinin çok yüksek olmasından dolayı, araç sahipleri trafik sigortası yaptırmaktan malesef ki kaçınmaktadır. Bu durumda trafik içerisinde sigortası yapılmayan araç tespit edildiğinde, yetkili trafik görevlileri tarafından idari para cezasına çarptırılmaktadır.

Verilen bu idari para cezaları, aracın sigortasız olarak geçirmekte olduğu süre kadar değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu cezalarla birlikte araç sahibinin ödemekte zorluk çekeceği idari para cezaları içermektedir. Bu idari para cezalarına ek olarak da araç trafikten men edilmekte ve araç parka çekilmektedir. Araç sürücülerini zorlayan bir durumda budur çünkü park ücretleri hayli yüksek olabilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz durumlarla karşılaşmamanız için en uygun yöntem, bütçenize uygun bir trafik sigortası yaptırmanızdır. Bu yazımızda sizlere trafik sigortası hesaplama işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Sizlere verecek olduğumuz bilgiler yardımıyla trafik sigortasını hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası hesaplama işleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra açılan ekran üzerinden ilk olarak sigorta acentenizi seçmeniz gerekmektedir.

Adsız

Sonrasında ekranda sizden istenilen bilgileri sistemde ilgili kutucuklara doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Bilgi girişlerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra trafik sigortasını hesaplama işleminiz için ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘Sorgula’ butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız

Tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra trafik sigortasını hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Trafik Sigortası Hesaplama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.