TREN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TREN SORGULAMA


Bu yazımızda sizlere tren sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen teknoloji ile birlikte internete verilen önemde giderek artmaktadır bu yüzden internetin gelişmesi yolunda birçok adımlar atılmıştır. Bu adımların atılası ile birlikte internet kullanımı giderek artmaktadır. Artık her insanın elinin altında da bulunabilen internet sayesinde işlerimizi kolayca ve pratik bir şekilde hallede biliyoruz. Bu gelişmeye ülkemizdeki kurumlarda duyarsız kalmayarak vatandaşa hizmeti internet aracılığı ile ayağına kadar götürmek için birçok uygulamayı günümüzde kullanılabilir kılmıştır. Sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi de bu amaçladır. Treni sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Bu işlem sayesinde insanlar artık uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kalmamakta ve önceden seferleri kolay bir şekilde öğrenerek planlarını rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bu sorgulamayı yaparken herhangi bir şifreye ihtiyaç duyulmaz gerekli bilgiler verilmesi durumunda sorgulama işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda tren sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tren Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait olan resmi internet sitesinden sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine gitmeniz durumunda açılan ekranda gideceğiniz güzergah ve gidilecek tarih belirtilmelidir. İlk yapmanız gereken satış mı yoksa rezervasyon mu onu belirtmemiz gerekmektedir.

Adsız

Daha sonra tek yön ya da gidiş-dönüş olduğunu belirtmeliyiz .

Adsız

Ardından güzergah belirtilmelidir.

Adsız

Daha sonradan gidiş ve eğer var ise dönüş tarihi belirtilmelidir.

Adsız

Yapılması gereken son işlem ise yolcu sayısını belirtmek ve ‘devam’tuşuna basmaktır.

Adsız

Sefer arama işlemini yaptıktan sonra ekranda karşınıza gideceğiniz güzergaha ait saat, fiyat gibi bilgiler çıkacaktır. Böylelikle tren sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda adım adım işlemleriniz yaptığınız takdirde hızlı bir şeklide sorgulamayı tamamlamış oluyorsunuz.

Tren Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

HEMEN ÖĞRENİN