Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TREN SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere internet üzerinden yapılabilen işlemlerden biri olan tren sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen teknoloji ile birlikte internete verilen önemde giderek artmaktadır bu yüzden internetin gelişmesi yolunda birçok adımlar atılmıştır. Bu adımların atılması ile birlikte internet kullanımı giderek artmaktadır. Artık her insanın elinin altında da bulunabilen internet sayesinde işlerimizi kolayca ve pratik bir şekilde hallede biliyoruz. Bu gelişmeye ülkemizdeki kurumlarda duyarsız kalmayarak vatandaşa hizmeti internet aracılığı ile ayağına kadar götürmek için birçok uygulamayı günümüzde kullanılabilir kılmıştır. Sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi de bu amaçladır. Treni sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Bu işlem sayesinde insanlar artık uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kalmamakta ve önceden seferleri kolay bir şekilde öğrenerek planlarını rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bu sorgulamayı yaparken herhangi bir şifreye ihtiyaç duyulmaz gerekli bilgiler verilmesi durumunda sorgulama işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda tren sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tren Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait olan resmi internet sitesinden sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine gitmeniz durumunda açılan ekranda gideceğiniz güzergah ve gidilecek tarih belirtilmelidir. İlk yapmanız gereken satış mı yoksa rezervasyon mu onu belirtmemiz gerekmektedir.

Adsız

Daha sonra tek yön ya da gidiş-dönüş olduğunu belirtmeliyiz .

Adsız

Ardından güzergah belirtilmelidir.

Adsız

Daha sonradan gidiş ve eğer var ise dönüş tarihi belirtilmelidir.

Adsız

Yapılması gereken son işlem ise yolcu sayısını belirtmek ve ‘devam’tuşuna basmaktır.

Adsız

Sefer arama işlemini yaptıktan sonra ekranda karşınıza gideceğiniz güzergaha ait saat, fiyat gibi bilgiler çıkacaktır. Böylelikle tren sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda adım adım işlemleriniz yaptığınız takdirde hızlı bir şeklide tren sorgulama işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Tren Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

Tren Bileti Sorgulama

Tren bileti almak istiyorsanız, internet üzerinden bu işleminizi yapabilirsiniz.Tren biletinizi internet üzerinden alabildiğiniz gibi internet üzerinden rezervasyon yaptırmanız da mümkündür.İnternet üzerinden yapacağınız bu işlemler için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları resmi internet sayfasına girmeniz gerekmektedir.Bu sayfa üzerinden tren seferleri sorgulama yapabilir.Tren saatleri,tren biletleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.Aynı zamanda tren bilet fiyatları sorgulama işlemi de yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları internet sayfası üzerinden tren bileti sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Tren bileti sorgulama işleminiz için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları resmi internet sayfasına girmelisiniz.Resmi internet sayfa üzerinden gideceğiniz güzergahı ve gideceğiniz tarihi belirlemelisiniz.Sonrasında ise satış mı yoksa rezervasyon mu olduğunu belirlemeniz gerekmektedir.Sonra da gidiş dönüş mü yoksa tek gidiş mi olduğunu belirlemelisiniz.Eğer dönüş varsa tarihini de eklemelisiniz.Son işlem olarak ise yolcu sayısını belirtmeli ve devam tuşuna basmalısınız.Tren bileti sorgulama işlemi için gerekli bilgileri girdiniz şimdi girdiğiniz bilgilere göre saat ve fiyat gibi bilet bilgilerine ulaşacaksınız.

Tren Saatleri Sorgulama

Tren saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız tren saatleri sorgulama işlemi yapabilirsiniz.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları resmi internet sayfası üzerinden gerekli bilgileri girerek tren saatleri öğrenebilirsiniz.Tren saatleri öğrenebilmek için nerden nereye gideceğinizi belirtmeniz gerekmektedir.Tren saatlerini öğrenmek için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kısaca TCDD resmi internet sayfasına giriş yapmalısınız.Bu sayfa üzerinden nerden nereye gideceğinizi,gidiş dönüş mü yoksa sadece gidiş mi olduğunu belirterek bilet sorgulama yaparak tren saatlerini öğrenebilirsiniz.Aynı zamanda bilet rezervasyonu yapabilir ya da biletinizi bu site üzerinden alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.