TTNET Abone Numarası Öğrenme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Abone Numarası Öğrenme

TTNET uzun yıllardır ülkemizde bilişim hizmetleri veren bir firmadır. TTNET, Türk Telekom firmasına bağlı olarak hizmet vermektedir. İlk hizmete başladığı 2006 yılından bu yana internet, telefon ve TV hizmeti vermektedir. Ayrıca çok büyük bir ağa ve altyapıya sahip olduğundan dolayı ülkemizin tüm illerinde çalışmalar yapılabilmektedir.

Şüphesiz ki çağımızın en büyük kolaylığı internet teknolojileridir. Pek çok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu işlemler, sanal ortam üzerinden sadece birkaç tıklama ile gerçekleştirildiği için büyük oranda zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tüm bu kolaylıkları sağlayabilmek için internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bir Türk Telekom bayisine giderek bilgi alınız. Eğer internet bağlantısı sağlamak istiyorsanız, birtakım formlar doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca tarife seçimi yapmanız da gerekecektir. Tarifeler belirlenirken, kota ve internet hızı bilgileri önem kazanmaktadır. Kota internetin kapasitesidir. Kota ve internet hızı arttıkça, tarife tutarınız da artacaktır. Ayrıca seçmiş olduğunuz kotayı, internet kullanma miktarınıza bağlı olarak aştığınızda, internet hızınız düşecek ve daha az kaliteli bir internet hizmeti almaya başlayacaksınız. Ancak bu durum ay başında internet tarifeniz yenilenene kadar geçerli olacaktır.

İnternet hizmetinizi aktif hale getirmek üzere teknik görevli kişiler tarafından ev veya iş adresinize gelinerek, kurulum ve aktivasyon işlemleri yapılacak ve bunların sonunda internet hizmetinden faydalanmaya başlayabileceksiniz. Bundan sonrasında yapabileceğiniz online işlemler için abone numarası gerekecektir. TTNET abone numarası öğrenme işlemi için yapmanız gereken birtakım işlemler vardır. Yazının geriye kalan kısmında TTNET abone numarası öğrenme işlemine dair birtakım bilgiler vereceğiz.

TTNET Abone Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

TTNET abone numarası öğrenme işleminden önce sizlere verilen abone numarasından bahsedelim. İnternet üzerinde yapabileceğiniz pek çok işlem için, telefon ile yapacağınız müşteri hizmetleri görüşmelerinde ve fatura ödeme işlemleri sırasında sizlerden abone numarası istenmektedir. Bu numara abonelik sırasında sizlere verilmektedir. Ancak aksi bir durumda TTNET abone numaranızı kaybetmiş fakat bu numaraya ihtiyaç duyuyorsanız, yapmanız gereken bazı işlemler olabilmektedir.

Tekrardan TTNET abone numarası öğrenme mümkündür. Bu numara sahip olduğunuz internet faturasının sol üst kısmında yazan 10 haneli numaradır. Hizmet numarası olarak da geçmektedir. Ancak abone numarası ve hizmet numarası aynı anlamda kullanılmaktadır. Eğer elinizin altında herhangi bir fatura bulunmuyor ise farklı yöntemler kullanarak da bu numarayı elde edebilirsiniz.

TTNET abone numarası öğrenme işlemini müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. TTNET müşteri hizmetleri numarası 444 1 444’dir. Bu numarayı arayıp, 2’yi tuşlayınız. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine, TTNET abone numaranızı kaybettiğinizden ve tekrar almak istediğinizden bahsedin. Bu doğrultuda sizlere TC kimlik numarası, anne kızlık soyadı gibi birtakım doğrulayıcı bilgiler sorulacaktır. Bu soruları doğruladıktan sonra müşteri numaranızı alabilirsiniz. Ancak bu numarayı aldıktan sonra bir yere not ettiğinizden emin olunuz.

Bu numarayı ayrıca SMS yolu ile de temin edebilirsiniz. TTNET abone numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için 0555944 0 375 numaraya “HIZMET NO” yazıp gönderiniz. Hemen 1 dk içerisinde TTNET abone numaranız aynı şekilde mesaj olarak gelecektir. Ancak SMS yolladığınız numaranın, internet aboneliği sırasında yazmış olduğunuz numara ile aynı numaradan SMS yolladığınıza dikkat ediniz. Göndermiş olduğunuz her mesaj, 1 SMS ücreti ile ücretlendirilerek, faturanıza yansıtılacaktır.

Böylece TTNET abone numarası öğrenme işleminin farklı yöntemler ile nasıl yapıldığından bahsettik. Abone numaranız ise müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmelerde veya birtakım online işlemlerde, kimlik doğrulama için gerekebilen bir numaradır. Ayrıca bu numarayı kullanarak internet faturanızı dahi ödeyebilirsiniz.

TTNET Abone Numarası Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.