TTNET Adsl Borç Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET ADSL Borç Ödeme

Ülkemizde bilişim hizmeti veren firmalar düşünüldüğünde, elbette ki ilk akla gelenlerden biri de TTNET’tir. TTNET açılım olarak Türk Telekom Net anlamına gelmektedir. Bu yüzden TTNET firmasının Türk Telekom firmasına ait bir alt firma olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Ayrıca ülkemizde en yaygın dağıtım ağına sahip olan bilişim şirketidir. İlk kuruluşu ve hizmete başlangıç yılı ise 2006 yılıdır. O günlerden, günümüze kadar gelişerek ve ilerleyerek internet hizmetlerini vermeye devam etmiştir. Günümüzde ise en çok tercih edilen firma olmasının yanı sıra, fiber internet yani süper hızlı internetin de en önemli temsilcisi konumundadır.

TTNET firmasından internet hizmeti alabilmek için ilk olarak bir Türk Telekom bayisine gitmeniz gerekmektedir. Buradaki görevli kişilere internet hizmetinden faydalanmak istediğinizi söylediğinizde, size bir tanıtım yapılacaktır. Bu tanıtım doğrultusunda, size verilecek form üzerinde kimlik bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi doldurmanız gerekecektir. Ayrıca bir de tarife seçme yükümlülüğünüz olacaktır. Bu tarifeler kota ve internet hızı seçimlerinize göre şekillenecektir. Kota, internetinizin kapasitedir. Kota ve internet hızınız ne kadar yüksek olursa, ödeyeceğiniz fatura miktarı da artacaktır. Seçmiş olduğunuz tarife bilgisi ile birlikte doldurmuş olduğunuz formun ardından, teknik ekipte bulunan arkadaşlar, ev veya iş adresinize gelerek internet kurulum işleminizi gerçekleştirecektir. Böylece TTNET internet hizmetinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Ancak kullanmış olduğunuz internet için belirlenen bir fatura miktarı bulunmakta ve bu faturayı ödeme yükümlülüğünüz bulunmaktadır. TTNET ADSL borç ödeme işlemi farklı yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. TTNET ADSL borç ödeme ile ilgili verilecek bilgilere ve sizlere yardımcı olacak görsellere ulaşabilmek için yazının geriye kalan kısmını dikkatle okuyunuz.

TTNET ADSL Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

TTNET ADSL borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilmek için önünüzde 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki Türk Telekom bayilikleri aracılığı ile gerçekleştirilen TTNET ADSL borç ödeme işlemidir. Ancak bu işlem günlük iş yoğunluğu arasında gereksiz zaman kaybetmenize ve bu işlem için gerekli zamanı ayıramamanıza sebep olabilir. Bu yüzden farklı ve daha kolay bir TTNET ADSL borç ödeme işlemi yapmanız sizler için çok daha basit bir tercih olacaktır.

TTNET ADSL borç ödeme işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir diğer yöntem ise internet üzerinden yapılan borç ödeme işlemidir. TTNET ADSL borç ödeme yapabilmek için ilk olarak Türk Telekom firmasının resmi internet sitesi olan www.turktelekom.com.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Bu siteye girdiğinizde sayfanın hemen üst kısmında Bireysel isimli bir kutucuk yer almaktadır.

tt1

Bu başlığın üzerine geldiğinizde ise bir alt menü çıkacaktır. Bu alt menü üzerinden Evde İnternet başlığına geliniz ve tıklayınız. Butona tıkladığınızda ise hemen üst kısımda yer alan görseldeki gibi bir ekranla karşı karşıya kalacaksınız. Bu ekranın sol kısmında kırmızı bir kutu içerisinde yer alan Fatura Ödeme seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe tıklayınız.

Adsız

Karşınıza çıkan ödeme ekranıdır. Bu ekran üzerinde ilk olarak bilgilendirme amacı ile yazılmış birtakım metinler mevcuttur. Bu metinlerde TTNET ADSL internet faturanızı nasıl ödeyeceğinize dair birtakım bilgiler mevcuttur. Ancak sayfanın alt kısımlarına indiğinizde bir ödeme ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ödeme ekranında farklı bilgiler ile doğrulama yapıp, faturanızı ödeme imkanı bulabilirsiniz. Kimliğinizi doğrularken ise, Hesap No, TC Kimlik Numarası, Telefon No, ADSL No ve NET Mobil No gibi seçenekler mevcuttur. Sizler için en kolay olan seçenek ile birlikte güvenlik kodu bilgisini de girip, Devam butonuna basarak kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

tt3

Hemen ardından çıkacak ekranda borç bilgileriniz ve kredi kartınızı kullanarak nasıl ödeme yapabileceğiniz hakkında birtakım seçenekler mevcut olacaktır.

TTNET ADSL Borç Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.