Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET ADSL Fatura Ödeme

TTNET, Türkiye çapında internet dağıtım ve diğer bilişim hizmetlerini veren bir firmadır. Ancak günümüzde TTNET firması Türk Telekom ile iş birliği halinde çalışmakta ve tüm işlemler Türk Telekom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türk Telekom firması altında çalışan TTNET firmasından internet hizmeti alabilmek için birtakım süreçlerden geçmeniz gerekmektedir.

Bu süreçlerden ilki başvuru işlemidir. İlk olarak Türk Telekom bayiliklerine giderek abone olmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu aşamada sizlerden adres ve kişisel bilgileriniz istenecektir. Ayrıca seçmeniz gereken de bir paketiniz olacaktır. Bu paket sizin tarifeniz olacak ve aynı zamanda bu tarife ücretlendirilecektir. Tarife ücreti belirlenirken, kota ve internet hızı önem taşımaktadır. Kota, kullanmış olduğunuz internet hizmeti için belirlenen kapasitedir. Kota ve internet hızınız ne kadar yüksek olursa, internet tarife ücretiniz o kadar değer kazanacak ve artacaktır. Bunun sonucu olarak daha kaliteli bir internet hizmeti için daha yüksek bir miktarda ödeme yapma yükümlülüğü altına girersiniz.

TTNET ADSL Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

TTNET ADSL fatura ödeme ve sorgulama işlemleri birlikte gerçekleştirilmektedir. TTNET ADSL fatura ödeme işlemi 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan ilki Türk Telekom bayiliklerine gidilerek yapılan TTNET ADSL fatura ödeme işlemidir. Fatura veya sisteme kayıtlı olan kişisel bilgileriniz ile birlikte herhangi bir Türk Telekom bayisine gidebilir ve ödeme işleminizi bu bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Ancak gündelik yoğun bir iş temposu olan kişiler bu işlem için gerekli vakti ayıramayabilirler. Bu kişiler için çok daha alternatif bir yöntem bulunmaktadır.

TTNET ADSL fatura ödeme işlemini yapabileceğiniz bir diğer işlemde internet üzerinden yapılan ödeme işlemidir. TTNET ADSL fatura ödeme işlemi kredi kartı ile yapılmaktadır. Bu yüzden herhangi bir Türk Telekom bayisine de gitmenize gerek kalmaz. Bu sayede zamandan da büyük ölçüde tasarruf etme imkanı bulursunuz. İnternetin getirdiği en büyük hizmetlerden biri de, sağlamış olduğu pratiklik ve zaman tasarrufudur. ADSL faturanızı ödeyebilmek için ilk olarak Türk Telekom’un internet sitesi olan www.turktelekom.com.tr adresine gitmeniz gerekmektedir. Bu site üzerinde hemen üst kısımda yer alan Bireysel başlığının üzerine geldiğinizde bir alt menü açılacaktır.

tt1

Bu alt menü üzerinde Evde İnternet başlığına geliniz ve tıklayınız. Karşınıza yeni bir sayfa çıkacak ve bu sayfa üzerinde sağ kısımda yer alan Fatura Ödeme butonuna tıklayınız.

tt2

Açılan sayfa üzerinden internet üzerinden nasıl internet faturanızı ödeyebileceğinize dair birtakım bilgiler verilmiştir. Bu bilgilerin devamında sayfanın alt kısmına indiğinizde ise mini bir ödeme ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda çeşitli sorgu türlerine göre TTNET ADSL fatura ödeme işlemi seçenekleri mevcuttur. Bunlar arasında Hesap No, TC Kimlik Numarası, Telefon No, Adsl No ve NET Mobil No gibi bilgiler yer almaktadır.

tt3

Sizler için en kolay olan bilgiyi seçip, güvenlik kodu ile birlikte seçmiş olduğunuz bilgiyi girip, Devam tuşuna basarak kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Bunun bir sonucu olarak karşınıza fatura bilgileriniz ve nasıl ödeme yapabileceğinize dair bir ekran göreceksiniz. İnternet üzerinden sadece kredi kartı ile ödeme yapılabildiği için istenen kısımlara kredi kartı bilgilerinizi doldurarak, yönergeler doğrultusunda fatura ödeme işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Böylece telefon, tablet veya bilgisayar gibi internet bağlantısı bulunan herhangi bir aygıt üzerinden TTNET ADSL fatura ödeme işleminizi internetin sağlamış olduğu büyük hizmet kolaylığı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulabileceksiniz.

TTNET ADSL Fatura Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.