TTNET Adsl Kota Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Adsl Kota Sorgulama

TTNET, ülkemizin hemen her yerinde hizmet veren en büyük bilişim firması konumundadır. Bu amaçla tüm Türkiye’de yaygın bir ağ ile hizmet eder ve müşteri memnuniyeti oldukça ön plandadır. Kuruluşunun gerçekleştiği 2006 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetlerin üzerine katarak devam etmektedir. Günümüzde ise fiber teknolojisi ile birlikte internet hızları inanılmaz yüksek bir hıza ulaşmıştır. TTNET firması vermiş olduğu hizmetleri Türk Telekom bünyesinde yapmaktadır. Bu yüzden internet, ev telefonu, TV ve mobil cihazlar ile ilgili yapacağınız işlemlerin pek çoğunu Türk Telekom bayileri ile birlikte halletmeniz gerekmektedir.

Eğer internet aboneliğiniz bulunmuyor ve Türk Telekom ile birlikte internet altyapınızı sağlamak istiyorsanız, bu amaç için ilk olarak herhangi bir Türk Telekom bayisine gitmeniz gerekmektedir. Orada bulunan görevlilere internet bağlatmak istediğinizi söylediğinizde size yardımcı olacaklardır. Verilen formlara adres ve kişisel bilgileriniz ile birlikte tarife seçmeniz gerekecektir. Tarife seçimi ise kota miktarı ve internet hızına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu anlamda ilk olarak tarife seçmek adına bu 2 parametreden size en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Çünkü kota yani internet kapasitesi ve internet hızı arttığında paket ücretleri de artacaktır. Bu yüzden görevli arkadaştan size yardımcı olmasını isteyerek en uygun paketi seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz paket doğrultusunda aylık fatura tutarı kadarını ödeme yükümlülüğü altına girersiniz.

Ayrıca interneti kullanma miktarınıza bağlı olarak, kotanız dolduğunda internet hızınız düşecektir. Bu yüzden kotanızı takip etme yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için yazının geriye kalan kısmında siz değerli okurlarımıza TTNET ADSL kota sorgulama işlemi hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. TTNET ADSL kota sorgulama gerçekleştirirken internetin sağlamış olduğu kolaylık ve faydalardan da yararlanabilirsiniz.

TTNET ADSL Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TTNET ADSL kota sorgulama işlemini 2 farklı şekilde gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Bunlardan ilki Türk Telekom bayiliklerine gidilerek gerçekleştirilen TTNET ADSL kota sorgulama işlemidir. Fatura veya kayıt olmuş olduğunuz kişisel bilgileriniz ile birlikte herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek, TTNET ADSL kota sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak TTNET ADSL kota sorgulama sizlere zaman kaybına neden olabileceğinden dolayı alternatif bir yöntem önereceğiz.

Bir diğer TTNET ADSL kota sorgulama işlemi ise internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin en önemli özelliği sanal ortam üzerinden gerçekleştirilmesidir. Bu da bizlere çok daha kolay, hızlı ve pratik bir işlem sunmaktadır. İnternet üzerinden kota sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak Türk Telekom resmi internet sitesi olan www.turktelekom.com.tr adresine giriniz. Bu sitenin üst kısmında Bireysel yazan bir başlık göreceksiniz. Farenizin imlecini bu yazıya getirdiğinizde ise bir alt menü açılacaktır.

tt1

Bu alt menüde Evde İnternet seçeneğine tıklayınız. Böylece karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfanın görseli hemen alt kısımda yer almaktadır.

kota

Yukarıdaki görselde de görmüş olduğunuz üzere sayfanın sağ kısmında 2. olarak yer alan kırmızı kutucuk içerisinde bulunan Kota Sorgulama butonuna tıklayınız.

kota2

Sitenin bu kısmını geçebilmek için üyelik bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Ancak sistem üzerinde üyeliğiniz bulunmuyor ise, ilk olarak alt kısımda yer alan Üye Ol butonuna basınız ve sizlerden istenecek birtakım bilgiler doğrultusunda üye olma işleminizi tamamlayınız. Hemen ardından tekrar bu sayfaya gelerek üyelik bilgilerinizin yer aldığı E-Posta Adresi ve Şifre bilgilerinizi doldurup, Giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Böylece kalan kota miktarınızı görebilir ve kotanızın aşılması veya diğer herhangi bir duruma karşı önlem alarak internetinizi daha verimli bir şekilde kullanma imkanı bulabilirsiniz. Böylece internet üzerinden TTNET ADSL kota sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

TTNET ADSL Kota Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.