Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET ADSL No Öğrenme

TTNET, 2006 yılından bu yana ülkemizde bilişim hizmetleri veren bir firmadır. Yapısal olarak Türk Telekom firmasına bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda, internet hizmetini en geniş çaplı olarak sağlayan firma olarak ön plana çıkmaktadır. Kuruluşundan bu yana yegane hedefi müşteri memnuniyetidir.

TTNET firmasının sağlamış olduğu internet hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek, abonelik sistemleri hakkında bilgiler almaktır. Almış olduğunuz bilgiler ışığında eğer abone olmak istiyorsanız, birtakım bilgilerin yer aldığı formları doldurmanız gerekmektedir. Bu formlar üzerinde kişisel ve adresi bilgileriniz yer alacaktır. Tüm bilgilerinizi eksiksiz ve tam bir şekilde doldurduktan sonra sizden tarife seçmeniz istenecektir. Tarife seçebilmek için aylık ortalama olarak kullanacağınız kota belirlemesi yapmanız gerekmektedir. Kota ise internetinizin kapasitesidir. Bu kapasite dolduğunda ise internet hızınız büyük oranda düşecektir ve daha düşük bir kalitede hizmet almaya başlayacağınız anlamına gelmektedir. Bu yüzden seçeceğiniz internet tarifesi, kullanacağınız internet kaliteniz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Tarife bilginizi seçmenizin ardından teknik ekipte bulunan görevliler ev veya iş adresinize gelerek, internet kurulum işleminizi tamamlayacaktır.

Ayrıca abonelik esnasında size bir TTNET ADSL no verilecektir. Bu numara yapacağınız işlemleri için büyük bir önem taşımaktadır. Ancak yine de bu numarayı unutmanız ya da kaybetmeniz durumunda tekrar elde edebilirsiniz. Bunun için ise TTNET ADSL no öğrenme işlemi yapmanız gerekecektir. Sorgulama işlemini yapabilmeniz için gerekli bilgiler yazının geriye kalan kısmında siz değerli okurlarımız ile paylaşılacaktır.

TTNET ADSL No Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

TTNET ADSL no öğrenme işleminin nasıl yapıldığından önce, bu numaranın işlevinden bahsetmek gerekmektedir. Bu numara internet üzerinden veya telefon ile müşteri hizmetini arayarak yapacağınız görüşmelerde, doğrulayıcı bir bilgi olarak size sorulacaktır. Bu yüzden önemli ve kaybedilmemesi gereken bir bilgidir. Ayrıca Türk Telekom bayileri üzerinden veya internet üzerinden kredi kartı ile yapacağınız fatura ödeme işlemlerinde de gerekli olan bir numaradır.

Aboneliğiniz sırasında size özel olarak tahsil edilen bu numara faturanızın hemen sol üst köşesinde yer almaktadır. 10 rakamdan oluşan bu numarayı, faturanızın üzerinden okuyabilirsiniz. Eğer elinizin altında herhangi bir fatura bulunmuyor ise TTNET ADSL no öğrenme işleminizi gerçekleştirebileceğiniz alternatif yöntemler de bulunmaktadır.

TTNET ADSL no öğrenme işlemlerinden ilki müşteri hizmetlerini aramak ile mümkündür. 444 1 444 no’lu Türk Telekom Müşteri hizmetlerini arayıp, çıkan telesekreterde 2’ye basarak karşınıza çıkan müşteri temsilcisi sizlerden birtakım kimlik doğrulama bilgileri isteyecektir. Bu bilgiler arasında TC Kimlik Numarası gibi birtakım kişisel bilgiler yer almaktadır. Kimliğiniz doğrulandıktan sonra gönül rahatlığı ile TTNET ADSL no öğrenmenizi tamamlayabilirsiniz. Bu numarayı bir kenara yazarak, ileride gerekli olabilecek işlemlerde TTNET ADSL numaranızı kullanabilirsiniz. Ayrıca TTNET ADSL no öğrenme işlemini 444 0 375 numarasını arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca TTNET ADSL no öğrenmeyi SMS yolu ile de yapabilirsiniz. TTNET ADSL no öğrenme için tek yapmanız gereken 0555944 0 375 numarasına “HIZMET NO” yazarak bir kısa mesaj göndermenizdir. Cevap olarak hemen 1 dk içerisinde TTNET ADSL numaranız gelecektir. Bu işlemde bir SMS ücreti kadarlık bir tutar faturanıza yansıtılacaktır. Böylece TTNET ADSL no sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Geriye kalan internet üzerinden fatura öderken veya telefon ile arayacağınız müşteri hizmetlerinde sorulduğunda TTNET ADSL numaranızı söyleyebilir ve kimlik doğrulamanızı bu şekilde daha basit bir yöntem ile tamamlamış olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.