Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Fatura Ayarları

TTNET fatura ayarları yapmak e-fatura uygulamasıyla çok kolay bir işlemdir. E-fatura uygulamasına bir kaç adımla geçebilirsiniz. Öncelikle TTNET ana sayfasındaki e-fatura bölümüne tıklayın. Buradaki abonelik bilgilerini girerek faturalarınıza ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra son 5 aylık dönemin faturalarını da bulabilirsiniz. Uygulamaya üye olduktan sonra kişiye özel posta kutuları hazırlanacaktır. Faturalar e-fatura posta kutularına gönderilecektir. Posta kutularına ilk girdiğiniz zaman fatura ayarları bölümüne girip size özel bazı bildirim sistemlerini de aktif hale getirebilirsiniz. Bu ayarlar sayesinde aboneler TTNET fatura ayarlarından faturalarının e-fatura posta kutularına ulaştığını öğrenebilecek. Bu bilgiler kullanıcının TTNET fatura ayarlarından seçimine göre kişisel e-posta adreslerine veya SMS olarak iletilecektir. Kullanıcılar faturalarını basılı olarak almak isterse 444 0 375 TTNET müşteri hizmetlerini arayarak ya da TTNET internet sitesindeki TTNET fatura ayarları bölümünden basılı fatura almak için seçim yapabilirler. Kullanıcılar TTNET fatura ayarlarından istedikleri işlemleri yapabilirler. Mevcut hizmetlerden yararlanmak için talimatta bulunabilirler. Türk Telekom online işlemlere girerek tarife değişikliği işlemleri yapabilir, kredi kartıyla anında fatura ödemesi yapabilirler. Telefonunuz için olan gerekli ayarları ise www.avea.com.tr online işlemler üzerinden, avea müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi ile telefondan  *100#’yi tuşlayarak alınabilir. Telefonunuz desteklemiyorsa Avea resmi sitesi üzerinden manuel ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu adres üzerinden e-posta ayarları da yapılabilir. Telefon ayarları gelince pin sorduğu zaman 500 olarak girebilirsiniz. Ayarlar ücretsizdir. Ayarlar yüklendiği halde şebeke hatası verirse telefondan ayarlara girip veri değişimi seçeneğinden GPRS seçeneğini işaretleyin. Yönlendirme seçeneğini kapalı konuma getirin.

TTNET Fatura Ayarı Yapma

Faturalarınızı otomatik ödeme seçeneğine sahipsiniz. TTNET mobil abonesi iseniz almış olduğunuz TTNET mobil hizmeti ADSL hizmeti ile birlikte faturalanıyorsa hesap no bilgisiyle otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Yalnızca TTNET mobil hizmetinden yararlanan kullanıcılar TTNET mobil no bölümünün işaretleyip TTNET mobil numarasını başında 0 olmadan girerek otomatik ödeme talimatı verilir. İnternet sitesi üzerinden verilen otomatik ödeme talimatı ile ilgili iptal, kredi kartı değişikliği gibi işlemlerin Türk Telekom internet online işlemler veya e-fatura uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

TTNET fatura ayarlarını Türk Telekom şubelerine giderek de yapabilirsiniz. TTNET müşteri hizmetlerini arayarak fatura ayarları hakkında işlem yapabilirsiniz. Faturanın yanında ayrıntılı fatura bilgisi almak isterseniz 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayın. Türk Telekom internet online işletim sisteminde veya Türk Telekom ofis ve mağazalarından talepte bulunabilirsiniz. E-fatura uygulamasıyla alınana ayrıntılı fatura ücretsizdir. Ancak düzenli olarak basılı bir şekilde almak isterseniz 1,99 TL ücret karşılığında gönderilir. Faturalar aylık olarak gelir. Kota hakkı ne kadarsa o kadar kullanır. Kota aşılırsa ek ücretlendirme uygulanır. Kesildikten sonraki her MB diğer aya yansıtılır. Fatura kesilmeden önce indirilen veri ile fatura kesildikten sonra indirilen verilerin miktarı birlikte görülür. Yani fatura kesilse de kota bilgileri aydan aya sıfırlanır. TTNET cep telefonu hizmeti de veriyor. ADSL hızlı internet servisi ile cep telefonu hizmetini birleştirerek tek faturada kullanıcıya sunuyor. İnternet ve cep telefonu hizmeti tek faturaya dönüştü. TTNET internet iptali yapmak isterseniz öncelikle mutlaka TTNET müşteri hizmetlerini arayarak ya da bir TTNET bayisine giderek taahhüt süresini yada bir TTNET müşteri hizmetlerini arayarak bir TTNET bayisine giderek taahhüt süresini kontrol edin. Taahhüt bitmemiş ise size yüklü bir taahhüt borcu gelebilir. TTNET internetini kapatmak isteyen kullanıcılar şubeye giderek yazılı dilekçe vermek zorundadır.

TTNET fatura ayarlarını kurumun sitesinden yapabilirsiniz. Benim tavsiyem e-fatura uygulamasını kullanmanız yönünde. Bu uygulama ile hem baskı maliyetlerinden tasarruf edilecek hem de doğanın korunmasına  katkıda bulunuruz. Bu proje, ormanların yok olmaması için yapılan önlemlerden biridir. TTNET fatura ayarlarına girerek faturaları ne şekilde almak istediğinizi belirtebilirsiniz. TTNET bütün müşterilerine abonelik başlangıcından itibaren e-fatura hizmetini sunuyor. E-faturayı kullanmak istemeyen kullanıcılara basılı faturalar gönderilmeye devam edilmektedir. Kullanıcıların %90’ı e-fatura sistemini kullanıyor. Faturalarla ilgili her türlü işlem TTNET fatura ayarlarından yapılabilir. Ayrıca fatura dökümü de talep doğrultusunda kullanıcıya gönderilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.