Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Fatura Dökümü

TTNET fatura dökümü ile faturanın detaylı bir şekilde görülmesi sağlanır. Bazı aylar standart fatura tutarını aşan ücretlendirmelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumun nedenini öğrenmek için fatura dökümüne ihtiyaç duyarız. TTNET fatura dökümünde ne kadar internet kullandığınızı, girdiğiniz siteleri, kotayı aşıp aşmadığınızı görebilirsiniz. Ek ücretlendirme yapılacak bir işlem yapılıp yapılmadığını da TTNET fatura dökümünden görebilirsiniz. Türk Telekomˋun hizmetlerinden biri olan ayrıntılı fatura servisini de aktif ederek her ay fatura ile birlikte size gönderilir. Türk Telekom doğanın korunmasına katkıda bulunmak için oluşturduğu e-fatura sistemiyle birlikte faturanızı e-posta veya SMS ile öğrenmenizi sağlıyor. Fatura ile ilgili detaylar, kota veya ücret ayrıntıları, Türk Telekom adsl hizmetiyle ilgili her şeyi doğa dostu e-fatura ile görebilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte 780 ton kağıt tasarrufu ile çevreye katkı sağlanıyor. İnternet e-faturaya geçiş ise şu şekildedir; e-fatura.ttnet.com.tr linkine tıkladıktan sonra abonelik bilgilerinizi girin. Son dönem faturalarının yanı sıra son 5 aylık faturanıza da ulaşabileceksiniz. Bu sistemle birlikte bir yılda 13 bin ağacın kesilmekten kurtulması amaçlanmıştır. TTNET fatura dökümünü görmek için bir başka yol ise; Türk Telekom şubelerine giderek faturanızı oradan ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. 444 0 375 TTNET müşteri hizmetlerini arayarak da müşteri temsilcisinden TTNET fatura dökümünüzü öğrenebilirsiniz. TTNET online işlem merkezi sitesi üzerinden TTNET fatura dökümüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sistemde abonelik bilgilerine ulaşabilir, fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Tarife bilgilerini ve kampanyaları öğrenebilir tarife değişikliği yapabilirsiniz. Bu sistemde TTNET adsl kota sorgulaması da yapabilirsiniz. TTNET kota bilgilerini TÜRK Telekom kota sorgulama sayfasından TTNET kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. Adsl kota ve fatura problemleri hakkında bilgi edinmek için adsl forum bölümünden yardım alabilirsiniz.

TTNET adsl fatura borcunu internetten sorgulamak ve öğrenmek için TTNET fatura sorgulama resmi sayfasına girin. Sayfada öncelikle size müşteri olup olmadığınız sorulacak ˋmüşteri değilimˋ kısmına tıklayın. Açılan sayfada kaydırma çubuğunu aşağı çekerek sayfada biraz alt kısma gelin. Karşınıza bir form çıkacak. T. C. kimlik numarasıyla sorgulama yapmak için T.C. kimlik numarası kısmına tıklayın ve bölüme T. C. kimlik numaranızı yazın. Ardından bir altındaki güvenlik kodu bölümüne gösterilen kodu doldurun ve devam kısmına tıklayın. T. C. kimlik numarasıyla değil de telefon numarasıyla sorgulamak istiyorsanız telefon no bölümüne tıklayarak numaranızı yazın. Bir başka sorgulama seçeneği ise adsl internet numarası ile sorgulamadır. Bilgileri doldurduktan sonra fatura bilgilerine ulaşabilirsiniz. TTNET sözleşme devam ederken iptal edilebilir. Sözleşmedeki fiyatın indirimsiz fiyatının kullanıldığı ay kadar ödeme yapılır. Yani 70 TL’lik bir tarifeyi 50 TL’ye alırsanız bu 20 TL’lik indirim kullanıldığı ay kadar ödemek zorunda kalınır. 20*7= 140 TL.

Faturanızı TTNET ile anlaşmalı banka hesaplarından ya da kredi kartından otomatik ödeyebilirsiniz. Taahhüdünüz bittiği zaman 0850 390 28 39 numaralı hattan akıllı tarifeyi arayarak uygun paketlere geçebilirsiniz. Fatura ödeme noktaları aşağıda belirtilmiştir.

TTNET Fatura Ödemelerimi Nasıl Yaparım?

TTNET fatura ödeme konusunda kullanıcıların kolay ödeme yapabilmesi amaçlanarak birden çok ödeme yöntemi vardır. Bu ödeme yöntemleri; bankalar aracılığı ile, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, Türk Telekom Ofisleri ve mağazaları, PTT Şubeleri, Türk Telekom internet sitesi üzerinden bireysel olarak veya Mobilexpress aracılığı ile yapılabilmektedir. Kullanıcılar bu yöntemlerden istediğini seçerek fatura ödemesi yapabilmektedir.

TTNET Fatura Ödemesi Yapılabilen Bankalar Hangileridir?

TTNET Faturalarınızı bankanız aracılığı ile ödemeniz mümkündür. Bu işlem için otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz gibi internet şubesi yada telefon bankacılığı yöntemlerinden herhangi birisini kullanarak da ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda liste üzerinde TTNET Fatura ödemesi yapılabilen bankalar verilmiştir.

PTT Şubeleri ve yukarıdaki listede * ile işaretlenmiş bankaların gişelerinden yapılan fatura ödemelerinde 1 TL’ye kadar işlem ücreti alınacaktır.

TTNET Fatura Dökümü Ne İşe Yarar?

TTNET fatura dökümü ile yapılan bütün işlemleri ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Faturanız fazla gelmiş ise buradan inceleyebilirsiniz. TTNET fatura dökümünde internet kotasını aşıp aşmadığınızı, ne kadar kullandığınıza dair her türlü bilgiyi öğrenebilirsiniz. TTNET’in düzenli olarak TTNET fatura dökümünü size ulaştırmasını istiyorsanız 444 0 375 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca TTNET bayilerine giderek TTNET fatura dökümü için her ay ayrıntılı fatura gönderilmesini isteyebilirsiniz. Ayrıntılı faturayı basılmış olarak düzenli almak için 1,99 TL ücret ödemelisiniz. Ayrıntılı e-fatura ile de TTNET fatura dökümüne ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı e-posta ücretsizdir. Fatura dökümünüzde herhangi bir aşım yapılmamış ama fatura fazla gelmişse gerekli mercilere başvurarak paranızın iadesini talep edebilirsiniz. Size tavsiyemiz olan başvurabileceğiniz bazı kurumlar; tüketici hakem heyeti, BTK, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlığı’na başvurabilir veya dava açarak hakkınızı arayabilirsiniz. TTNET internetini kapatanlara da fesih sonrası alacaklarına ilişkin iade işlemi yapmaktadır. Ayrıca şahsınıza yapılması gereken para iadesi olup olmadığını sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. TTNET fatura dökümüne bakarak fazla fatura kesildiği saptanabiliyor. 2006 yılından günümüze kadar toplam 111.6 milyon TL’lik tutarın kullanıcıdan bu sözleşmede belirtmeden alındığı tespit edilmiştir. Kuruma 30.47 milyon TL idari para cezası uygulanmıştır. Fazla kesilen fatura tutarları ise vatandaşa iade edilmiştir. Ödemeler 6 ay içinde hesaplanarak müşterilerin banka hesaplarına yatırılmıştır. Bu yüzden sık sık TTNET fatura dökümünüze bakarak faturalarınızı incelemenizi tavsiye ediyoruz. TTNET A.Ş ile ilgili görüş ve şikayetleri 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da iletişim@ttmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.