Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Fatura Hesaplama

İnternet, günümüzün gerekliliklerinden biri olmasının yanında teknolojinin gelişmesinde de büyük katkısı vardır. İnternet teknolojisinin bu derece gelişmesiyle internet kullanan vatandaşların sayısı da artmaktadır. Neredeyse artık herkesin evinde internet bulunmaktadır. Ancak evinizde internet erişiminden faydalanmak istiyorsanız internet aboneliği yaptırmanız gerekmektedir. Ülkemizde tüm illerde hizmet veren en önemli internet sağlayıcısı Türk Telekom çatısı altında bulunan TTNET’tir. TTNET’in internet hizmetinden yararlanmak istiyorsanız eğer herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek başvuru işlemi yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce bir tarife seçmeniz gerekmektedir. Tarifeyi seçmenizin sebebi her ay ödeyeceğiniz internet faturası bu tarife üzerinden hesaplanacaktır.

TTNET, internet hizmetinin haricinde mobil, televizyon, tivibu gibi birçok hizmet seçeneği de sunmaktadır. Bu hizmetleri sadece TTNET aboneleri kullanmaktadır. Seçtiğiniz tarifeye ve kullandığınız diğer hizmetlere göre faturalandırma yapılmaktadır. İnternet faturalarınızı Türk Telekom bayilerine giderek öğrenebildiğiniz gibi, Türk Telekom’un resmi internet sitesi üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Her ay almış olduğunuz internet erişimi sonucunda gelen faturanızı TTNET fatura hesaplama işlemiyle öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere TTNET fatura sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Sizde bu bilgiler yardımıyla TTNET fatura sorgulama işlemini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

TTNET Fatura Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

TTNET internet sağlayıcısını kullanıyorsanız eğer TTNET fatura hesaplama işlemini yapmak için yazımızın bu bölümünde anlatacaklarımızı dikkatle incelemeniz gerekmektedir. İnternet faturanızı hesaplamanın farklı yolları vardır. Bunlar; Türk Telekom bayisine giderek, telefonlarınızın SMS özelliği sayesinde ve internet ortamında sorgulama yaparak TTNET fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden SMS ile TTNET fatura sorgulama işleminde fatura hesabınız telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Diğer seçenekte ise kimlik bilgilerinizle ya da müşteri numaranızla birlikte herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek TTNET fatura hesaplama işlemeni yapabilirsiniz. Fakat bireyler yoğun iş temposu nedeniyle bu seçeneği çok fazla tercih etmemektedirler. Son seçenek olarak ise işlemlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan internet ortamıdır.

TTNET fatura hesaplama işlemini internet ortamından yapabilirsiniz. Bu işlemi internetten yapmanın farklı yolları vardır. Bunlardan birisi Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden, diğeri ise E-Devlet sitemi üzerinden TTNET fatura sorgulama işlemidir.

Türk Telekom’un İnternet Sitesi Üzerinden TTNET Fatura Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak Türk Telekom sitesi üzerinden yapılan işlem için size aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada görmüş olduğunuz görsel karşınıza gelecektir.

Adsız

Bu sayfada verilen kısımları Hesap No, TCKN, Telefon No, Adsl No, NET Mobil No seçeneklerinden birini seçerek, seçtiğiniz numarayı ve ekranda yazan güvenlik kodunu giriniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra son olarak Devam butonuna tıklayarak TTNET fatura hesaplama işlemini Türk Telekom’un resmi internet sitesi üzerinden öğrenmiş olacaksınız.

Türk Telekom’un İnternet Sitesi Üzerinden TTNET Fatura Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden TTNET Fatura Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Son olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlem için size aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak, görselde de görmüş olduğunuz sayfa üzerinden “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Adsız

Bu işlemi yaptıktan sonra açılan sayfada verilen boş kısımlara T.C. Kimlik Numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra TTNET fatura hesaplama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden TTNET Fatura Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.