TTNET fatura sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET FATURA SORGULAMA

İnternet günümüzde hızla yayılmakta ve önemi artmaktadır. İnternet insanların bilgi edinme yolları arasında en üst sıraya yerleşmiş bulunmaktadır. İnternet kullanımının gittikçe arttığı günümüzde de kotalı ya da kotasız olarak internet sahibi olmak temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiş durumda bulunuyor. Bu ihtiyaçları en güzel şekilde karşılayan TTNET pek çok kişi tarafından tercih edilmekte. Bireyler internetle arasındaki bağını çeşitli servis sağlayıcılarıyla gerçekleştirmektedir. TTNET, Türkiye’de faaliyet gösteren internet servis sağlayıcılarından biridir. TTNET gelişmiş ağı ve hızlı internet tarayıcısı hizmetleriyle abonelerinin internet gereksinimlerini hızlı bir şekilde sağlamalarına olanak vermektedir. Birçok kampanyayı bünyesinde bulunduran TTNET, eğitim, eğlence, güvenlik alanlarında da kullanıcılarına geniş hizmet yelpazesi sunmaktadır. ayrıca doğa dostu e-fatura sistemiyle de abonelerinin fatura işlemlerini daha hızlı ve güvenilir bir biçimde sorgulama ve ödeme olanağı sağlamaktadır. TTNET ayrıca tivibu gibi televizyon hizmeti de vermektedir.

TTNET Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

TTNET Hesap Numaranız, hizmet numaranız ya da internetinizin bağlı olduğu telefon numaranız  ile 7/24 ödeyebilirsiniz. TTNET fatura sorgulama yapmak için aşağıda kırmızı renk ile belirtilen alana gerekli bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak ulaşabilirsiniz. Bu alana yazının sonundaki TTNET fatura sorgulama linkinden ulaşabilirsiniz. .

ttnet 2

TTNET Fatura Sorgulaması Yapmak için TIKLAYINIZ!

TTNET fatura ödemesi için ise online başvuru bölümünden sağ alt köşede bulunan kırmızı renk ile belirtilen fatura ödeme butonuna tıklayınız.                                                               ttnet 3Açılan sekmede belirtilen yerleri doldurup hesap numarası, telefon numarası, ADSL numarası veya TTNET mobil numarası ile ödeme işlemi yapabilirsiniz. Bu alanlardan birini seçip formu doldurduktan sonra devam butonunu tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ttnet 4

TTNET Fatura Ödemesi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet TTNET Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak E-Devlet kapısı üzerinden sorgulama yapmak için gerekli olan E-Devlet şifrenizi, PTT şubelerine başvuru yaparak sadece 2 TL karşılığında elde edebilirsiniz. Sonrasında en alt kısımda paylaşacağımız linke tıklamanız gerekmektedir. Hemen ardından lütfen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

Untitled

Daha sonra belirtilen kısımlara TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi sırasıyla girip, “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet TTNET Fatura Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

TTNET Fatura Ödeme

TTNET faturanızı sorguladıktan sonra dilerseniz online olarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ttnet borcu ödemesi yapabilmeniz için 7 farklı seçenek kullanıcılara sunulmuş durumdadır. Günümüzde birçok işlem gibi Ttnet borcunuzu da internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Ttnet şirketinin resmi sitesine girerek seçeneklerden borç ödeme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için sisteme giriş yapmanız gerekir. Dilerseniz ödemenizi Türk telekom ofislerinden de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için ekstra zaman ayırmanız gerekir. Ayrıca Türk telekom mağazalarından da ödeme yapmaktır. Bu yöntem ile bayiye oranla daha az bekleme ile fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bir diğer işlem ise müşteri hizmetlerini aramaktır türk telekom müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında PTT şubelerini de ödemeniz için kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında bankanız üzerinden ödeme yapmanız da mümkündür. Bankanıza otomatik ödeme talimatı vererek bu ödeme işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirirsiniz. TTNET faturaları için otuza yakın anlaşmalı bankada gerek otomatik ödeme talimatı ile gerekse telefon bankacılığı ile ödeme kolaylığı kullanıcılara sağlanmaktadır.

TTNET AKK Sorgulama

AKK adil kullanım kotasının kısaltmasıdır. Adil kullanım kotası sınırsız internet paketlerinde belli bir kullanım miktarına ulaşmış kullanıcıların bağlantı ve indirim hızının düşürülmesi anlamına gelmektedir. Adil kullanım kotasını dolduran bireysel kullanıcıların indirme hızı, ay sonuna kadar 3 Mbps’a, upload hızı ise 1 Mbps’a düşer. İnternet hızınızın düşük olduğunu düşünüyor iseniz bunun sebebi adil kullanım kotasını doldurmuş olmanız olabilir. İnternet bağlantınızın düşük olmasının sebebini öğrenmek için öncelikle adil kullanım kotası sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Adil kullanım kotası sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak TTNET üye girişini gerçekleştirmeniz gerekir bu işlem için ise Tek Şifre üyeliği almanız gerekmektedir. Bu sistemi kullanırken bilmeniz gereken önemli bir bilgi de; İnternet kullanımınız 12 saatten uzun ise ttnet kota bilgileriniz her 16 saatte bir hesabınıza yansıtılır. Fakat internet kullanımınız 12 saatten kısa olduğu durumlarda ise bağlantınızın kesildiği zamana kadar olan ttnet kota bilgileriniz bağlantınızın süresi dolduktan 4 saat sonra hesabınıza yansıtılırr.

TTNET Bayileri

TTNET bayileri vatandaşlar tarafından fatura ödeme konusunda en güvenilir yöntem olarak kabul edilmekte ve daha çok tercih edilmektedir. TTNET bayileri hızla yaygınlaşmaktadır. 81 ilde toplam 149 Türk Telekom bayisi bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgede TTNET bayisinin bulunup bulunmadığını veya size en yakın TTNET bayisinin adres bilgilerini Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında il ve ilçe bilgilerinizi kullanarak size en yakın TTNET bayisinin; bayi adresine ve iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

TTNET Bayi Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

TTNET Başvuru

TTNET in sağlamakta olduğu internet hizmeti  Ultranet, Hipernet ve Fibernet olarak üçe ayrılmaktadır. TTNET kalitesinde internet hızına sahip olmak için başvuru yapmanız yeterlidir.

Mevcut bir TTNET internet aboneliğiniz bulunmuyor ise, 0850 390 28 39 numaralı telefonu Pazartesi’den Cuma’ya 09.00-19.00 saatleri arasında arayarak internet kampanyaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve istediğiniz hizmete hemen başvurabilirsiniz.

Bunun dışında TTNET resmi internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmanız da mümkündür.

Başvurunuzu TTNET bayileri ve Türk Telekom ofislerinden de yapabilirsiniz. Bayiye gitmeniz halinde personel size aklınıza takılan her soruyu cevaplayacak size yardımcı olacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Ultranet başvurusu için:

 • Abonelik Sözleşmesi
 • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi
 • Abonelik Sözleşmesi ek formu
 • Abonelik başvuru formu
 • T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurulması gerekmektedir)

Hipernet ve Fibernet başvurusu için:

 • T.C. vatandaşları için: Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi, T.C. vatandaşlık numarası
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için: Geçerli pasaport, gemi adamı belgesi, yabancı misyon kimlik kartı veya NATO kimlik belgesi sureti
 • Abonelik Sözleşmesi
 • ADSL/VDSL2/Yalın İnternet Sözleşme Eki

TTNET Müşteri Hizmetleri

TTNET çağrı merkezi internet ile ilgili veya ödemeniz ile ilgili herhangi bir sorunda arayabileceğiniz bir numaradır. Müşteri temsilcileri sorununuz hakkında size ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır. Şikayet veya öneri fark etmeksizin müşteri temsilcisiyle görüşmeniz mümkündür.

TTNET Şikayet

TTNET üzerinden aldığınız hizmet hakkında şikayetleriniz varsa TTNET müşteri hizmetlerini aramanız başvurabileceğiniz ilk yöntemdir. Şikayetiniz her ne olursa; bu bağlantı hızınız ile ilgili olabilir veya benzeri herhangi bir şikayet sorununuza en kısa süre içerisinde çözüm bulunacağından emin olabilirsiniz.

TTNET Çağrı Merkezi

TTNET Çağrı merkezine;

444 1444

numarası üzerinden dilediğiniz vakitte ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezini aradığınızda beklemeden hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız telefonunuzun 0’ı tuşlamalısınız. Bu sayede beklemeden müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

TTNET Çalışma Saatleri

TTNET merkezi devlet memurlarıyla aynı çalışma saatleri uygulamaktadır. Buna göre güncel çalışma saatleri şu şekildedir:

 • Türk Telekom’da çalışanlar için uygulanan haftalık standart çalışma süresi 45 saat olarak belirlenmiştir.
 • Mesai saatleri;

vardiya gerektirmeyen işlerde 08:00-18:00 olarak,

Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunan personeller için ise şehir trafik yoğunluğu göz önünde bulundurularak çalışma saatleri; 1 Haziran – 30 Eylül döneminde 08:00-17:30, 1 Ekim – 31 Mayıs döneminde ise 07:30-17:00 olarak karar verilmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.