Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET İnternet Yok

TTNET internet kullanıcıları bir takım problemlerle karşılaşabilmektedir. Bunlardan biri de TTNET internet yok uyarısıdır. Bunun gibi problemlerin ADSL bağlantılarıyla ilgili sorunları ADSL kullanıcılarının kendi kendilerine çözebileceği, karşılaşılan sorunla ilgili yönlendirmeler yardımıyla problemin nedenini tespit edebilecekleri Pratik Çözüm uygulaması oluşturulmuştur. Bu uygulama ücretsizdir. Uygulamayı telefonunuza indirip ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama kullanıcıların bilgisayar ve modem ayarlarıyla ilgili problemleri tespit eder ve rahatça uygulanabilecek yöntemlerle bağlantı sorunu için etkili çözümler üretir. İndirilen kurulumu çalıştırıp gerekli aşamaları geçtikten sonra internetiniz her zaman bağlı kalacaktır. Pratik Çözüm bir problemle karşılaştığınızda size yardımcı olan bir uygulamadır. PC kaynaklı sorunlarda, Internet Explorer sorunlarında, lokal ağ ayarları bağlantı probleminde, kablosuz ağ bağlantı sorununda, TTNET internet yok iken, sayfa açmama gibi sorunların çözümünde fayda sağlar. TTNET internet yok iken Pratik Çözüm uygulaması bağlantı sorununu çözdükten sonra sizi destek portalına yönlendirir. Burada bilgisayarınızın internet bağlantısı gibi özelliklerini kontrol edebilirsiniz.

Pratik Çözüm Hangi Modemleri Destekler?

Pratik çözüm her modem türünü desteklememektedir. Pratik çözümü modeminiz üzerinde denemek istiyorsanız modeminizin aşağıdaki modem türlerinden biri olması gerekmektedir.

Pratik çözümün desteklediği modemler:

  • TP-Link- TD854W
  • Pikatel Airmax-101
  • Airties RT-206v1TT
  • Zyxel P-660W-T1 v3
  • ExperEWM01
  • ExperECM01
  • Pikatel Combomax
  • Airties RT-205TT
  • Airties RT-206v4TT

TTNET İnternet Yok Sorunu Nasıl Giderilir?

TTNET internet yok ise internet bağlantı sorunlarını gidermek için 444 0 375  Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Yaşanılan bağlantı kopma, internetin aralıklar ile kesilmesi sorunları gibi problemler yaşıyorsanız bu numarayı arayarak arıza bildiriminde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte TTNET internet bağlantısı sorununu Türk Telekom online işlemler sitesinden soru ve şikayet formunu doldurarak bildirebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom online işlemler sitesinde bulunan destek videolarını izleyerek yardım alabilirsiniz. TTNET internet yok ise uygulanan yöntemlerden biri modemin resetlenmesidir. Eğer modemin ara yüzü çalışmıyorsa modem ve bilgisayar arasında iletişimsizlik var demektir. Bu durumda modemi resetleyin. Yani modeminizin ayarlarını sıfırlamalısınız. Eğer sorun oluşursa modemi fabrika ayarlarına döndürmek için ADSL ışığı sönene kadar reset düğmesine basın. Işık söndükten sonra modem fabrika ayarına döner. ADSL ışığı sabit olarak yanmaya başlayınca ayarları yapabilirsiniz. Eğer modem ışığı hiç yanmıyor ise bu çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Burada ilk olarak kablo bağlantılarınızı kontrol edin. Kablo bağlantıları doğru ise modemi tekrar başlatın. Bunun için modemin güç kaynağını çıkarmanız gerekir. 5-6 saniye sonra tekrar takın. Sinyalin algılanması için ADSL ışığı sabitlenene kadar bekleyin. Bu işlemlerden sonra modemin ışığı hala yanmıyor ise splitterı devre dışı bırakıp ana telefon hattını modeme bağlayın. Bunu yapmak için ADSL girişinde takılı olan ve splitterden gelen kabloyu çıkarmanız gerekir. Ardından splitterın line girişindeki telefon hattını çıkarın bu işlemle diğer cihazlar devre dışı kalır ve hat doğrudan modeme bağlanır. Yine de ışık yanmaz ise  444 0 375 TTNET müşteri hizmetlerini arayarak sorunu bildirebilirsiniz. TTNET’in 15 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Günümüzde internet hayatın her noktasında vardır. İnternet kullanımı ülkemizde oldukça yoğundur. Bazen altyapı çalışmaları nedeniyle kesintiler olabiliyor. TTNET bağlantısı kesildi ve internet yok ise müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturun. Arıza kaydını oluşturduktan sonra 48 saat içinde teknik servis ekibi adresinize gelecektir. 48 saat sonunda gelmezler ise tekrar aramanızda fayda vardır. TTNET’in sitesini kullanarak da arızanızı takip edebilirsiniz.

İnternet hızı düşük ve yavaş bağlanıyorsa eğer ilk olarak DNS ve IP ayarlarını kontrol edin. Ayarların ‘’otomatik olarak al’’ şeklinde işaretli olması gerekir. Hız hala düşük ise proxy ayarlarını kontrol edin. Onunda ‘’ayarları otomatik belirle’’ şeklinde olması gerekir. Yine hızlanmaz ise IP adresiyle bağlantı kurun. Bu durumda erişim hızınızı test etmeniz gerekir. Bunun için bütün programları kapatıp adres çubuğuna hiztesti.ttnet.com.tr adresinden bağlantı hızınızı kontrol edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.