TTNET Kota Bilgileri | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Kota Bilgileri

Bilinen şu ki artık teknoloji çağındayız aklımıza takılan her sorunun cevabını internet üzerinde arıyoruz. İnternet kullanımının da gittikçe arttığı günümüzde kotalı ya da kotasız olarak internet sahibi olmak temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiş durumda. Bu ihtiyaçları en güzel şekilde karşılayan TTNET pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan bir internet markasıdır. İnternet işinde kotalı olsun veya olmasın her müşterisine uygun avantajlar sunan TTNET internet hizmetinde gün geçtikçe ileri adımlar atmıştır. TTNET Kota Bilgileri için ilk olarak internet üzerinden bayilere ve müşteri hizmetlerine başvurabiliriz. Peki bunun için ne yapmalıyız? Ttnet şirketinin resmi internet sitesine giriş yapınca ttnet kota sorgulama ekranından TTNET Kota Bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sisteme giriş yapabilmeniz için kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç vardır bu bilgilerin olup olmadığını öğrenin başta abone olurken verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz ve bu şekilde TTNET Kota Bilgilerinizi öğrenmiş olursunuz. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken önemli konular bulunmakta. Bu konular şu şekildedir. İnternet kullanımız 12 saatten uzun ise TTNET Kota Bilgileriniz her 16 saatte bir hesabınıza yansıtılır. İnternet kullanımınız 12 saatten kısa ise internet bağlantınızın kesildiği zamana kadar olan TTNET Kota Bilgileriniz bağlantınızın süresi dolduktan 4 saat sonra hesabınıza işlenir. İnternetinizi ayın son günü saat 12:00 dan sonra kullanmaya başlanılan ve 12 saatten kısa kullanılan kullanım miktarları o aya ait kullanım miktarları değildir. Ayın son günü kullanılan kota kullanımları bir sonraki aya ait kullanım miktarına işlenir. TTNET Kota Bilgileri ekranında görebilirsiniz. Bir ay içerisinde hesabınızla ilgili herhangi bir değişiklik yaptıysanız mesela kullanıcı adınız o zaman sistemde göreceğiniz ttnet kota bilgileri bir önceki kullandığınız kullanıcı adınızdaki kullanım miktarınızı içermez. Ay sonunda faturanızda toplamda kullanılan TTNET Kota Bilgileri dikkate alınır. Bu konuda aklınıza takılan bir soru olursa TTNET müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

TTNET Kota Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

İnternet üzerinden her işlemi yapabildiğimiz gibi bu işlemi de kolaylıkla internet üzerinden yapma imkanımız bulunmakta. TTNET Kota Bilgileri için size en yakın yerde bulunan TTNET bayisine giderek bayi yetkilisinden kotanızın ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde de kotanız ve internetinizde sorun yaşıyorsanız bu konu ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu bayilerdeki yetkili kişilerle birlikte çözebilirsiniz. Ttnet şirketi ile anlaşmalı olan yan bayilere ve ödeme merkezlerine giderek de TTNET Kota sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ttnet kota bilgileriniz için müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kampanyalardan da haberdar olmuş olursunuz. Ttnet kota bilgilerinizi öğrendiğiniz taktirde daha rahat kullanım yapacaksınızdır. Acaba kotayı aştık mı aşmadık mı tedirginliğinden kurtulmuş olursunuz. Bu işlemle internetinizi de çok rahat bir şekilde kullanırsınız. Tabi ki bu işlem sınırsız internet kullanan müşterilerin işine pek yaramayacak kota dertleri olmadığı için kalan kotalarını sorgulamaya da ihtiyaç duymayacaklardır. Ttnet internet hizmetinden memnun kalmayan müşterileri için pek çok kolaylık sağlamıştır. Bunlara rağmen sıkıntı yaşayan müşteriler vardır. Bu sıkıntılar şöyledir internetin yavaş olması, online oyun oynayan müşteriler için kasma sorunu vb… sorunlar. Aslında bakılacak olursa hepsi aynı sorun internetin yavaş olması hepsini kapsamakta internet yavaşlığı müşterinin internet kullanımdaki bilinçsizliğinden veya müşterinin ikamet ettiği yerden kaynaklanıyor olabilir. Müşteriden kaynaklanmasının amacı internetini bilinçsiz bir şekilde kullanıp internetim yavaş diyerek türk telekom şirketinde suç araması. Aslında aklına her geldiğinde ttnet kota bilgilerini kontrol etmiş olan bir kullanıcı kota bilgisini bilir ve ona göre kullanım sağlar. İnternet kotası dolan bir müşterinin internet hızının düşmesi gayet normal bir durumdur. Online oyun oynarken kasmasının nedeni de aynıdır aslında. Kota aşımında internet hızı yavaşlar ve müşteriler bunun farkında olmadan Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak internetim yavaşladı bilgisini verir. Tabi ki Türk Telekom müşteri hizmetleri elinden gelen bilgiyi vermek zorundadır ama bu tür şikayetlerde genelde ilk olarak ttnet kota bilgileri kontrol edilir. Kotası dolan müşteriler bilgilendirilir ve kontrol edilmesi gerektiği bilgisi verilir.

Müşteri hizmetlerini arayan kullanıcıların en çok yönelttikleri soru benim kotam çok hızlı bitti yönünde oluyor. Müşteri hizmetleri çalışanları bunlar gibi sorularla çok karşılaşmaktadır. Bu tarz sorularla karşılaşıldığı taktirde genel olarak yapılan işlem müşterinin o ay içerisinde yaptığı bütün işlemlerin iletilmesidir. Peki TTNET borcu olanlar borçlarını nerelerden ödeyebilirler? ödeme konusunda sıkıntı yaşayan müşteriler için taksit yapılması mümkün müdür? birazda bu konular hakkında bilgi verelim.

TTNET Borç Ödeme Noktaları Nelerdir?

Ttnet kota bilgileriniz kadar önemli olan bir diğer soru ise borç ödeme işlemi için ne yapmanız gerektiğidir. Ttnet borcu ödemesi yapabilmeniz için 7 farklı yol sunulmuş durumda. İlk olarak sürekli bahsettiğim internet üzerinden işlem yapmak TTNET borcunuzu da internet üzerinden ödeyebilirsiniz. TTNET şirketinin resmi sitesine girerek seçeneklerden işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir sonraki işlem ise müşteri hizmetleri üzerinden yapabileceğiniz ödeme kolaylığı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Üçüncü işlem olarak ise biraz yorucu bir işlem Türk Telekom ofislerine gidip biraz bekledikten sonra ödemenizi yapabilirsiniz. Buna benzer bir işlem olarak Türk Telekom mağazalarında daha az bekleme ile fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. Tabi ki her ödemeyi yapabildiğimiz gibi TTNET borç ödeme işlemini de PTT şubelerinde yapabiliriz. Tam olarak bilinmese de aslında bu yolda ödeme için gayet basit bir yol mobilexpress internet şubesi üzerinden ödeme yapmanızı sağlamakta. Bunlar haricinde 30 a yakın anlaşmalı bankada gerek otomatik ödeme talimatı ile gerekse telefon bankacılığı ile ödeme kolaylığına kavuşursunuz.

TTNET Borç Taksitlendirme Yapılabilir mi?

Ttnet borç taksitlendirme işlemi için elinizde bir kredi kartı olmalı onun haricinde taksitlendirme imkanı verilmemekte. Bu da belli başlı bankaların kartlarıyla olmakta yapı kredi, iş bankası vb… bankalar. Eskiden kredi kartsız olarak da müdürlükten taksit imkanı sunuyorlardı ama şu an ki dönemde kredi kartsız taksitlendirme işlemi yapmakta sıkıntı yaşanabiliyor. Fazla faturadan kurtulmak için hem fatura son ödeme tarihini geçirmeden hem de TTNET Kota Bilgileri sorgulamanızı yapmanız daha avantajlı olacaktır.

TTNET Kota Bilgileri Sorgulaması Online Olarak Nasıl Yapılır?

Yazımızın bu bölümünde TTNET resmi internet sitesi üzerinden TTNET Kota Bilgilerinizi nasıl sorgulayabileceğinizi anlatacağız. İlk olarak bu işlem için yazı bitiminde vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

1

Açılan sayfada ilgili bölümlere Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra Giriş butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu adımları gerçekleştirdiğiniz de TTNET Kota Bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

TTNET Kota Bilgilerinizi Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.