Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNET Kota Hesaplama

İnternet, günümüzde insanların ihtiyaçları çerçevesinde gelişmesinin yanında teknolojinin de gelişmesini sağlayan iletişim ağı olarak tanımlanmaktadır. İnternet teknolojisinin her geçen gün gelişmesiyle internet kullanan kişilerin sayısı da o denli artmaktadır. Ülkemizde neredeyse her evde internet erişimi sağlanmaktadır. Bunun yanında cep telefonlarından internete erişmeniz mümkündür. Ancak internetin sağladığı hizmetlerden yararlanabilmeniz için internet abonesi olmanız gerekmektedir. İnternet abonesi olmak için ise seçeceğiniz internet sağlayıcılarının bayilerine giderek abone olabilirsiniz. Abone olduktan sonra evinize kurulacak olan modem sayesinde internet ortamının hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ülkemizde birkaç internet sağlayıcısı vardır. Bunlardan en önemlisi Türk Telekom firmasıdır. Türk Telekom çatısı altında yer alan TTNET ülkemiz sınırları içerisindeki tüm illerde hizmet vermektedir. Eğer siz de TTNET internet abonesi olmak istiyorsanız herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek TTNET abonesi olabilirsiniz. TTNET, abonelerine sınırlı ve sınırsız internet olarak iki farklı olanak sunmaktadır. Ancak faturaların adrese gönderilmesi ile abonelerin ay içerisinde kullanmış olduğu internet kontrolünü yapmakta zorluk yaşamaktadırlar. Abonelerin bu zorlukları yaşamaması için Türk Telekom TTNET kota hesaplama işlemini geliştirmiştir. İnternet kullanıcılarının işlemlerini ve sosyal anlamdaki birçok işi internet üzerinden gerçekleştirmesinin ardından TTNET sınırsız internet paketi tarifesini kullanan abonelerin adil kullanım kotası denilen; alınan paket doğrultusunda 1 aylık süre içerisinde kullanılan internet üst sınırı belirlenmiştir. Adil kullanım kotasının aşılması durumunda abonelerin faturalarına yansıma olmaz bunun yerine internet hızında düşme görülür.

TTNET, internet hizmeti dışında abonelerine televizyon, mobil, tivibu gibi buna benzer birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler sadece TTNET abonelerine yönelik olan hizmetlerdir. Abone olduğunuzda seçmiş olduğunuz tarifeye göre ve diğer kullanmış olduğunuz hizmetlere göre faturanızda farklılıklar olabilmektedir. TTNET kota hesaplama işlemini yapabildiğiniz gibi fatura ödemelerinizi de Türk Telekom bayisine giderek ya da resmi internet sitesi üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu yazımızda sizlere TTNET kota hesaplama işleminin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bu vereceğimiz bilgiler ışığında hareket ederek sizde TTNET kota hesaplama işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TTNET Kota Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom çatısı altında bulunan TTNET, ülkemizde internet dağıtımını gerçekleştiren en önemli internet sağlayıcısı olarak bilinmektedir. TTNET, hızlı internet tarayıcısı ve gelişmiş ağıyla müşterilerine işlemlerini internet ortamında daha hızlı şekilde gerçekleştirebilmeleri için olanak sağlamaktadır. Bunlar dışında internet kullanımında en büyük sıkıntı adil kullanım kotasının aşılması durumudur. Adil kullanım kotasının amacı internet kullanıcılarına bir limit konulması işlemidir. İnternet limiti bakımından iki farklı internet kullanım türü vardır. Bunlar, kotalı yani sınırlı internet bir de sınırsız internet türüdür. Sınırsız internetin de aslında bir adıl kullanım kotası vardır. Bu sınırsızda kotanız dolduğunda sınırlı internet kullanımında olduğu gibi internetiniz bitmez sadece hızında bir yavaşlama olmaktadır. Bu yavaşlama da interneti çok sık kullananlar için sorun teşkil etmektedir.

TTNET kota hesaplama işlemiyle her ay sınırlı internet paketinde “kaç gb internet kullanım hakkım kalmış?” ya da sınırsız internet paketinde “kaç gb internet kullanılmış?” gibi sorulara cevap alınmak için gerçekleştirilmiş bir sistemdir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak sizde hızlı bir şekilde TTNET kota hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra görselde görmüş olduğunuz sayfa karşınıza gelecektir. TTNET kota hesaplama işlemini bu sayfa üzerinden gerçekleştireceksiniz. Öncelikle üye olmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı kullanarak şifre oluşturabilirsiniz ya da tek şifre özelliğiyle yine T.C kimlik numaranızla tek şifre alarak TTNET kora hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adsız

Bu işlemi yaptıktan sonra TTNET kota hesaplama işlemini tamamlamış olacaksınız.

TTNET Kota Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.