TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. İnternetin bu derece kullanışlı bir hal almasıyla birlikte insanların bundan faydalanma istekleri de artmaktadır. Bu sebep ile birlikte ülkemizdeki kamu kurum ve kuruşları vatandaşa hizmeti en iyi şekilde sunmak için birçok uygulamayı hayata geçirmiştir. Birçok kurumu içinde bulunduran bir internet adresi açılmış ve bunun aracılığı ile sorgulama işlemlerini yapılması kolay bir hal almıştır. Hayata geçirilen bu uygulama sayesinde insanlar artık sorgulama işlemleri için devlet dairelerine bizzat gitmek zorunda kalmayarak işlerini internet aracılığı ile pratik bir şekilde yapabiliyorlar. Bu sayede artık kurumlarda uzun kuyruklar ve evrak yığınları oluşmuyor. Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama işlemide bunlardan sadece birisidir. Bu sorgulama işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminin kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Tüketici sorunları heyeti sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Daha sonra açılan sayfada bizden istenilen T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresinin doğru bir şekilde girilmelidir.

Adsız

İstenilen yerler girildikten sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler göz önüne alınarak yapılan sorgulama işleminde, tüm gerçekleştirilen adımlardan sonra tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz bilgilerin tamamı karşınıza çıkacaktır.

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.