Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Türk Telekom Fatura Ödeme

Gelişen bilgisayar ve internet teknolojisi sayesinde eskiden herkesin uzun sıralar bekleyerek yapabildikleri fatura ödeme işlemleri artık bu teknoloji sayesinde internet üzerinden birkaç tık ile gerçekleştirilebilir bir hale gelmiş durumda. Bununla birlikte sadece tek bir yol üzerinden değil aynı zamanda birçok farklı yol ve yöntem ile birlikte fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmek artık mümkün. İşte Türk Telekom fatura ödeme işlemleri de bu işlemlerden biri olarak hali hazırda kullanımda bulunuyor. Fakat Türk Telekom fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için internet üzerinden işlem yapmak da zorunda değilsiniz. Türk Telekom ile anlaşmalı olan birçok farklı banka ve bu bankalara ait ATM’ler yolu ile, fatura ödeme merkezi, PTT, Türk Telekom ofis ve bayileri, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve Türk Telekom resmi sitesi ya da Türk Telekom mobil uygulamaları üzerinden Türk Telekom fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Anlaşmalı bankalara ve bu bankaların ATM’lerine, PTT ile ilgili ödeme bilgilerine, Türk Telekom ofis ve bayilerine, Müşteri Hizmetlerine ve tüm Türk Telekom fatura ödeme yollarına ve bu yollar ile ilgili bilgelere ulaşabilmek için aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterlidir. Türk Telekom fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için bizzat giderek yapmak istiyorsanız yanınızda fatura bilgilerini ya da faturanın kendisini götürmeniz de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Türk Telekom Fatura Sorgulama

Öncelikle Türk Telekom Fatura bilgilerinizi öğrenebilmeniz için kullanabileceğiniz bir yoldan bahsedelim. Faturanızı anında öğrenmek için yapabileceğiniz bir servis Türk Telekom tarafından sunulmuş durumdadır. Bu servisi kulanabilmek için “FATURA” yazdıktan sonra 5555’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte *100# tuşlarına basarak arama yaptığınız taktirde de fatura bilgilerinize ulaşmanız mümkündür. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj sayesinde son dönemlere ait mobil fatura tutarlarınızı, son ödeme tarihlerini ve ödenmemiş mobil faturalarınızı görebilirsiniz. Fakat bu servisin ücretli olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bu servisten alınan her bir bilgi mesajı için Türk Telekom 0,99 TL ücret alacaktır. Türk Telekom Fatura görüntüleme işlemleri bu şekilde yapılabileceği gibi herhangi bir ücret ödemeden fatura bilgilerinize erişebilmek için kullanabileceğiniz bir yol daha var. Türk Telekom Online İşlemler ya da Türk Telekom mobil uygulaması sayesinde de fatura bilgilerinize erişebilmeniz ve Türk Telekom Fatura Ödemelerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Fakat bu kısıma yazının sonunda değineceğiz.

Türk Telekom fatura görüntüleme işlemlerini de bir kenara koyduğumuza göre Türk Telekom fatura ödeme yani Avea fatura ödeme işlemlerini anlatmaya geçebiliriz. Türk Telekom cep fatura ödeme işlemlerini kredi kartı ile internet üzerinden yapmanız mümkündür. Türk Telekom cep fatura ödeme işlemlerini yapabilmek için Türk Telekom resmi sitesi üzerinden kullanabileceğiniz birtakım yöntemler yer almaktadır.

Türk Telekom Faturası Nasıl Ödenir?

Türk Telekom mobil fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılara tıkladıktan sonra Türk Telefon fatura ödeme işlemleri için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem ile karşılaşırsınız. Bunlardan ilkine değinerek Türk Telefon fatura ödeme işlemlerini anlatmaya başlayalım. Unutmadan da belirtelim, vermiş olduğumuz linklerde beş dakika içinde bilgi girişinde bulunmaz ve fatura ödeme ekranında ilerleme kaydetmezseniz, ekran kendini kapatacaktır. Bu gibi bir durumda sayfayı yenilemeniz ya da “Geri Dön” seçeneğine basmanız gerekecektir.

 

Türk Telekom evde internet faturanızı ya da net mobil faturanızı ödemek istiyorsanız kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanırken, sorgu türü olarak, hesap numarası, T.C. Kimlik numarası, net mobil numarası, ADSL numarası ve telefon numarası tercihlerini yapabilirsiniz. Ardından bu numaralardan birini girer ve güvenlik resminde yer alan harf ya da rakamları güvenlik kodu bölümüne girersiniz. Böylece “Devam” tuşuna basarak ilgili faturaları kredi kartı ile ödemeye başlayabilirsiniz.

Mobil Express ile fatura ödemek istiyorsanız aşağıda yer alan mobil Express bağlantısına tıklayınız. Ardından bir başka siteye yönlendirileceksiniz. Bu aşamada yapmanız gereken şey TTNET hesap numarası ile birlikte güvenlik resminde yer alan harf ve rakamları kod kutucuğuna girmektir. Ardından “Sorgula” diyebilirsiniz. Sorgulama işleminin ardından ödeyebileceğiniz bir fatura ile karşılaştığınız taktirde, Mobil express uygulaması ile Türk Telekom fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemek istediğiniz fatura ya da faturaları seçtikten sonra cep telefonu numaranızı ve Mobil express sistem şifrenizi girmeli ve ve ardından girmiş olduğunuz bu numaraya gönderilecek olan doğrulama kodunu da ekranda yer alan kutucuğa girmelisiniz. Böylece bu fatura ya da faturaları ödeyebilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler Kullanarak Fatura Nasıl Ödenir?

Bununla birlikte hem Türk Telekom resmi sitesi ana sayfası sağ üst köşesinde yer alan “Online İşlemler” menüsü ya da Türk Telekom mobil uygulaması üzerinden de Türk Telekom cep fatura ödeme ya da Türk Telekom net fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitenin bu bölümünde yer alan “Online İşlemler” kısmının üzerinde geldikten sonra ister, mobil ister internet, ister telefon ister televizyon kısmını seçebilirsiniz. Buna göre de giriş ekranınız değişim gösterecektir. Örneğin mobil online işlemler kısmına giriş yaptığımızı düşünürsek bireysel ya da kurumsal telefon numaranızı ve şifrenizi girmenizi gerektiren bir bölüme gelmiş olursunuz. Bununla birlikte mobil imza yardımı ile de giriş yapmanız mümkündür. Eğer online işlemler şifreniz yoksa *952# numarasını telefonunuzdan tuşlayarak ücretsiz bir şekilde online işlemler şifresi alabilirsiniz. Cep telefonunuza gönderilecek olan bu yeni şifreyi sisteme giriş yaptıktan sonra değiştirebileceğinizi de aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ediyoruz. İsterseniz bu işlem ücretsiz olduğu için her girişinizde de bu yolu kullanarak yeni bir şifre isteminde bulunabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Türk Telekom fatura ödeme işlemlerini de kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Öncelikle faturalar bölümüne girmeli ardından ise ödenmemiş faturaya şimdi öde demelisiniz.

Bununla birlikte temassız fatura ödeme ve kart okuma ile fatura ödeme yollarını da kullanarak Türk Telekom fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Google Play ya da App Store üzerinden Türk Telekom mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sisteme yukarıdaki yollara benzer bir şekilde giriş yaptıktan sonra fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Temassız Fatura Ödeme

Temassız fatura ödeme işlemini gerçekleştirmek için “Faturalarım” bölümüne girmeli ve ardından ödenmemiş olan geçmiş faturalarınızın yanında çıkacak olan “Şimdi Öde” seçeneğine basmalısınız. Ardından kartımı tara seçeneğine tıklayarak kart bilgilerinizi temassız NFC oku ile yapabilirsiniz. Ardından kredi kartınızı telefona yaklaştırmalısınız. Böylece kredi kartı bilgileriniz de doğrudan ekranda belirecektir. CVV kodunu ise kendiniz yazmalısınız. Bu işlemler sırasında herhangi bir hata ile karşılaşmadığınız taktirde ise “Ödeme Yap” butonuna basabilirsiniz.

Kart Okuma ile Fatura Ödeme

Kart okuma ile fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra faturalarım bölümüne girmeli ve ödenmemiş olan faturalarınızın yanında yer alan “Şimdi Öde” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından kart bilgileriniz bölümünde yer alan kartımı tara seçeneğine tıkladıktan sonra kartınızı okutmalı ve CVV kodunu yazarak “Ödeme Yap” seçeneğine basmalısınız.

Bu işlemler sırasında herhangi bir kart okutma işlemi yapmadan da bilgilerinizi klavye yardımı ile girerek de Türk Telekom fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom cep fatura ödeme ya da Türk Telekom mobil fatura ödeme işlemlerinizi e fatura yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece doğanın korunmasına yardımcı olmuş olursunuz.

Türk Telekom Fatura Ödeme Noktalarına ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Fatura Ödeme işlemlerini bireysel olarak gerçekleştirmek için buraya TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Fatura Ödeme işlemlerini kurumsal olarak gerçekleştirmek için buraya TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.