Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Turkcell Dakika Sorgulama

Turkcell GSM operatörünün müşterilerini sunduğu birçok farklı ve yararlı hizmeti bulunmaktadır. Turkcell kullanıcıları bu sayede yapmış oldukları paketleri, kazandıkları kampanyaları ve aldıkları tarifeleri ve tüm bunların geriye kalan kullanım sürelerini, dakikalarını ve boyutlarını öğrenebilirler. Üstelik tüm bu servisler ücretsiz olduğu için paketlerinizden geriye kullanacak ne kadar dakika kaldığını öğrenebilirsiniz. Turkcell dakika sorgulama, Turkcell kalan internet kotası, Turkcell paket yapma, Turkcell tarife sorgulama, Turkcell kalan dakika sorgulama işlemlerini hep çeşitli kısa mesajlar üzerinden hem de Turkcell Hesabım uygulaması ya da Turkcell online giriş menüsü üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Turkcell’in sunmuş olduğu bu hizmetleri nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız bu içeriği okumaya devam edin!

Turkcell Sorgulama İşlemleri

Turkcell dakika sorgulama işlemlerini birçok farklı şekilde yapabilmeniz mümkündür. Örneğin kurumsal bir kullanıcı olarak Turkcell dakika sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey KALAN yazıp 2222’ye kısa mesaj göndermektir. Üstelik bu kısa mesaj tamamen ücretsiz olup herhangi bir para kaybı durumunda Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni çekinmeden arayabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell dakika sorgulama işlemlerini bir başka ücretsiz yol ile de yapmanız mümkündür. Cep telefonunuz üzerinden *159# tuşlarına bastıktan sonra ara tuşuna basarak Turkcell dakika sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bir yana Kurumsal Online İşlemler menüsü üzerinden de hesabınıza giriş yapabilir ve Turkcell dakika sorgulama işlemlerine gerek kalmaksızın hesabınıza ait tüm bilgilere tek bir ekran üzerinden ulaşabilirsiniz.

Turkcell Kalan Paket Sorgulama

Eğer Turkcell kalan paket sorgulama kısa yollarını öğrenmek istiyorsanız size bu konuda da verebileceğimiz birkaç tavsiye bulunuyor. Öncelikle Turkcell “Hesabım” uygulamasını yazımızın sonuna bırakarak bu kısımda ondan bahsetmeyi es geçeceğimizi söyleyelim. Turkcell kalan paket sorgulama kısa yollarından biri de Kalan yazdıktan sonra 2200’a kısa mesaj göndermektir. Bu sayede kısa bir süre içerisinde paketinizdeki kalan kullanım miktarını kolay bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Ayrıca *100# tuşlarına bastıktan sonra ara tuşuna basarak da bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte 0532 757 22 22 telefon numarasını aradıktan sonra da Turkcell kalan paket tutarını öğrenebilmeniz mümkündür.

Turkcell Tarife Sorgulama

Turkcell dakika sorgulama işlemlerinin yanında kullanıcılar tarife de sorgulayabilir. Turkcell GSM operatörü müşterilerinin en çok merak ettiği konulardan bir diğeri de Turkcell tarife sorgulama işlemleri ile ilgili neler yapılabileceğidir. Bu konuda esasında yapılabilecek iki farklı şey bulunuyor. Bunlardan sadece ilkinden bahsedecek ve Turkcell “Hesabım” kısmını bir kez daha en son bırakacağız. Turkcell tarife sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken şey DURUMUM yazdıktan sonra 2222’ye ücretsiz bir kısa mesaj yollamaktır. Bir dakika içerisinde Turkcell tarife sorgulama işlemleriniz gerçekleşmiş olur ve sahip olduğunuz abonelikleri görebilirsiniz.

Turkcell Kalan İnternet Sorgulama

Turkcell dakika sorgulama işlemleri gibi internet sorgulama işlemleri de vardır. Turkcell kullanıcılarının bir başka merak ettiği şey ise Turkcell kalan internet sorgulama işlemleridir. Birçok kullanıcı gelişen internet ve telefon teknolojileri ile birlikte özellikle de sosyal medyayı kullanabilmek için çeşitli internet paketlerinden kendilerine uygun olduklarını düşündüğü paketi alarak bu paket üzerinden internette dolaşmaya başlıyor. Fakat bu gibi durumlarda akılları sorgulayan birkaç şey de olmuyor değil. Bunlardan biri de Turkcell kalan internet sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştiğidir. Çünkü kalan internet miktarını bilmeyen kişiler paketlerinin bitmesi halinde standart tarife üzerinden internetini harcamaya devam eder. Bu da kısa bir süre içinde oldukça büyük miktarlarda ücretlere tekabül edebilir. İşte bu yüzden yapılması gereken şey Turkcell kalan internet sorgulama işlemidir. Bu işlemi yapabilmek için yapmanız gereken şey KALAN yazdıktan sonra 2222’ye kısa mesaj göndermekten geçiyor. Bu kısa mesaj tamamen ücretsiz olduğu için istediğiniz kadar bu Turkcell kalan internet sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken bir başka şey ise Turkcell kalan internet sorgulama işlemlerini faturalı bir hat üzerinden yapıyorsanız sorgularınızda son bir saat içerisinde yapmış olduğunuz kullanımların sonuca etki etmeyeceğini de belirtelim.

Turkcell Hesabım

Turkcell dakika sorgulama işlemleri Turkcell Hesabım’dan da yapılabilir. Tüm bu sorgulama işlemlerinin yanında faturalı ya da faturasız tüm faaliyetlerinizi görebileceğiniz ve Turkcell Hesabım adı verilen bir uygulama sayesinde tüm merak ettiğiniz şeylere ulaşabileceğiniz bir hizmet de bulunuyor. Bu hizmeti kullanmak için ise elinizde iki farklı yol var. Bu yollardan ilki internet üzerinden Turkcell Hesabım’a girmekken diğeri mobil uygulamaları kullanarak bu hizmetten yararlanmak.

Eğer internet üzerinden Turkcell Hesabım’a girmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey www.turkcell.com.tr sitesine giriş yapmaktır. Siteye girdikten sonra ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” bölümüne tıkladıktan sonra, hızlı giriş, Turkcell şifre ve mobil imza yöntemlerini kullanarak siteye giriş yapabilirsiniz. Mobil imzası olmayan kişilerin tek yapması gereken şey ADSOYAD (yani adınızı ve soyadınızı bitişik bir şekilde yazın.) yazdıktan sonra 2929’a kısa mesaj göndermektir. Turkcell şifre ile giriş yapmayan kişilerin cep telefonu numaralarının yanında Turkcell şifrelerini de girmesi gerekiyor. Turkcell şifreniz yoksa ya da hatırlamıyorsanız yeni bir Turkcell şifresi almak için tek yapmanız gereken şey SIFRE yazdıktan sonra 2222’ye kısa mesaj göndermektir. Son zamanlarda gelmiş olan hızlı giriş özelliği sayesinde cep telefonu numaranızı girdikten sonra bu numaraya gönderilecek olan doğrulama kodunu giriş ekranı üzerinden girdikten sonra Turkcell Hesabım’a giriş yapabilirsiniz. Hızlı giriş özelliğini ilk defa kullanan Turkcell kullanıcılarının bu aşamada kullanım kılavuzu ve şartlarını kabul etmesi gerekebilir. Hızlı giriş esnasında yaklaşık doksan saniyelik bir süreniz olduğunu da unutmayın. Bu sürenin ardından size gönderilen şifre iptal olacaktır. Zamanında şifreyi giremediğiniz taktirde şifreyi bir kez daha istemek adına Hızlı Giriş yolunu bir kez daha kullanmanız gerekiyor.

Turkcell Hesabım’a girebilmek için elinizde bir başka yöntem daha bulunuyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise Android işletim sistemi yüklü ya da iOS işletim sistemi yüklü akıllı telefon, akıllı tablet ya da diğer tür akıllı cihazlara Turkcell Hesabım uygulamasını indirmek ve yukarıda yer alan benzer yollar ile birlikte bu uygulamayı kullanmaktır.

Her ne şekilde olursa olsun Turkcell Hesabım uygulamasını giriş yaptığınız taktirde yukarıda olan ve olmayan tüm sorgulama işlemlerinizi, hesabınıza ait geniş ve kısa özetleri ve daha birçok şeyi bulabilirsiniz. Turkcell dakika sorgulama işlemleri yukarıda belirttiğimiz gibidir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.