Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Turkcell Fatura Detayı Görüntüleme

İnternetin hayatımıza yoğun bir şekilde etki etmesinin ardından, interaktif teknolojilerin ortaya çıkardığı fayda da yoğun şekilde hissedilmeye başlamıştır. Teknolojik yenilikler her gün, her saat yeni bir inovatif etkiyi hayatımıza soktuğu su götürmez bir gerçek olarak karşımızdadır. Bu nokta da insanların önceden yapmak zorunda oldukları işlemler için harcadıkları zaman ve diğer kaynaklar artık bu sistemler sayesinde oldukça kolay yapılabilir ve zamandan tasarruf sağlar bir niteliğe getirildi. İnternet teknolojisinin artık her eve hatta her cebe girmesi bu süreci hızlandırdı.

Dünyadaki bütün diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu durum böyledir ve internet kullanım yaşı oludkça düşmüştür. Artık her bireyin elinde bir mobil telefon bulunmaktadır. Ve her geçen gün bu mobil telefon sayısı artmaktadır.

İnternet kullanımında meydana gelen bu artış sayesinde ve teknolojik yeniliklerle birlikte insanlar daha farklı sistemler kullanarak işlemlerini yapabilme şansına kavuştular. Bu yeniliklerden biri önceden cep telefonu olarak basit bir cihazın artık çok daha kullanışlı bir hale getirilmesi ile elde edilmiştir. Günümüzde akıllı telefon olarak adlandırılan geçmişin cep telefonları, yaygın bir kullanım alanına kavuşmuştur. Bireylerin akıllı telefonları kullanarak internete bağlanabildikleri ve bu yolla da istedikleri işlemleri her noktadan kolayca yerine getirebilmeleri, diğer şirketlerin bu alana yatırım yapmalarına neden olmuş ve dolayısıyla da bu sektördeki yenilikler durmak bilmeyen bir hale getirilmiştir. Akıllı telefonların bu denli artması sonucu akıllı telefonların konuşma özelliğini sağlayan gsm operatörleri de büyük bir hızla artmıştır.

Türkiye’deki gsm operatörleri de büyük bir rekabet içindedir. Akıllı telefonların bu denli tutuluyor olması onların daha fazla rekabet içinde olmasına ve abonelerine daha iyi hizmet sağlamalarına sebep olmaktadır. Ülkemizdeki en eski ve en çok kullanıcısı olan gsm operatörlerinden biri de Turkcelldir. Bu yazıda Turkcell’in bu rekabet içinde abonelerine internet tabanlı olarak sunduğu hizmetlerden biri olan internet üzerinden Turkcell fatura detayı görüntüleme işleminin nasıl yapılacağı konusuna değineceğiz.

İnternet üzerinden Turkcell fatura detayı görüntüleme yapmanın birçok yolu olduğu söylenebilir. Bunları üç farklı başlık altında toplamak gerekirse, ilk iki seçeneği Turkcell internet sitesi üzerinden yaratmış olduğu uygulamaları kullanarak yapılabileceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında kalan bir üçüncü seçeneği ise, kısa zamanda birçok devlet kurumunu ve diğer özel kurumları bünyesine dahil eden interaktif ortam uygulaması olan E-devlet olarak gösterilebilir. Yazımızın devamında bu seçenekleri kullanarak nasıl Turkcell fatura sorgulama işleminin gerçekleştirilebilieceğine değineceğiz.

Turkcell Fatura Detayı Görüntüleme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Turkcell İnternet Sitesi Üzerinden Turkcell Fatura Detayı Görüntüleme

Turkcell’in internet sistemi üzerinden yaratmış olduğu interaktif uygulamalarla bazı kişisel bilgilerinizi girerek Turkcell fatura detayı görüntüleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

hhh

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi, TC kimlik numaranız ve GSM numaranızı girerek ve Güvenlik Kodunu doğru şekilde girerek Fatura Borcumu Sorgula işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece internet üzerinden Turkcell fatura detayı görüntüleme işleminizi başarıyla sonuçlandırmış olursunuz.

Turkcell İnternet Sitesi Üzerinden Turkcell Fatura Detayları Görüntüleme için TIKLAYINIZ!

2. Turkcell Hesabım Üzerinden Turkcell Fatura Detayı Görüntüleme

Turkcell’in internet sistemi üzerinden kullanıcılarına sunduğu bir diğer seçenek ise, Hesabım seçeneğidir. Turkcell Hesabıma sahip olduğunuz hattınıza ait bazı bilgilerinizi girerek dahil olabilirsiniz. Böylece Turkcell fatura detayı görüntüleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

rrt

Yukarıdaki görselde de görünen, GSM No ve Turkcell Şifrenizi kullanarak Turckcell Hesabım sistemine dahil olabilirsiniz. Eğer Turkcell Şifrenizi bilmiyorsanız, ya da daha önce bir Turkcell Şifresi almadıysanız, telefonunuzun kısa mesaj kısmına SIFRE yazarak 2222’ye kısa mesaj göndererek edinebilir ve Turkcell fatura detay görüntüleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Hesabım Üzerinden Turkcell Fatura Detayları Görüntüleme için TIKLAYINIZ!

3. E-devlet Sistemi Üzerinden Turkcell Fatura Detayı Görüntüleme

sss

E-devlet sistemi üzerinden de Turkcell fatura detayı görüntüleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve E-devlet şifrenizi kullanarak yazının sonunda verdiğimiz linkten sisteme dahil olabilir ve Turkcell fatura detayı görüntüleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer e-devlet şifrenize sahip değilseniz, bir PTT şubesine kimlik kartınızla giderek 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi edinebilir ve sisteme dahil olabilirsiniz.

E-devlet Üzerinden Turkcell Fatura Detayları Görüntüleme için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.