Turkcell İnternetten Fatura Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Turkcell İnternetten Fatura Ödeme

Günümüzde kullandığımız çoğu şeyin bir bedeli vardır. Elektriği, suyu, interneti veya cep telefonlarını kullanabilmek için faturalarını ödememiz gereklidir. Faturalarını ödediğimiz takdirde kullanıma devam edebiliriz. Cep telefonlarını kullanabilmek için ise mobil hat sahibi olmamız gereklidir. Arama yapabilmek, mesaj atabilmek veya görüntülü arama yapabilmek için bir mobil hatta sahip olmanız gereklidir. Ülkemizde de 3 tane büyük mobil hat operatörü bulunmaktadır. Bu mobil hat operatörlerinden istediğinizi kullanarak arama veya mesaj atma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu mobil hat operatörlerinden birisi olan Turkcell ise en çok tercih edilen ve en çok kullanılan mobil hat operatörü olarak geçmektedir. Turkcell hem altyapı hizmeti olarak hem de çeşitli imkanlar olarak ülkemizde en iyi hizmet veren kurumlardan bir tanesidir. Bu yüzden Turkcell hizmetini kullanan birçok kişi vardır. Turkcell hem cep telefonu hattı hem de internet olarak hizmet sunmaktadır. Bu iki hizmetin de bedelini internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Telefon faturalarınızı Turkcell internetten fatura ödeme işlemi sayesinde ödeyebilirsiniz. Artık birçok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi de fatura sorgulama ve ödeme işlemleridir. Turkcell internetten fatura ödeme işlemini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Turkcell hat kullanan kişilerin internet üzerinden faturalarını nasıl ödeyebileceklerini anlatacağız. İnternet üzerinden Turkcell fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için bir kredi kartı sahibi olmanız gereklidir. Kredi kartı aracılığı ile Turkcell internetten fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların internet şubelerinden de Turkcell internetten fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell İnternetten Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Turkcell kurumunun kendi internet sitesinden fatura sorgulama ve fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell internetten fatura ödeme için ilk yapmanız gereken Turkcell kurumunun internet sitesine giriş yapmak olacaktır. Kendiniz giriş yapabileceğiniz gibi yazımızın sonunda verdiğimiz link sayesinde de Turkcell kurumunun resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz ve Turkcell internetten fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell internet sitesinden fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilmeniz için ilk önce sisteme giriş yapmanız gereklidir. Sisteme giriş yapabilmek için anasayfada yer alan giriş linkini tıklamalısınız. Açılan giriş sayfasına cep telefonu numaranızı ve Turkcell şifrenizi girmeniz gereklidir. Eğer Turkcell şifrenizi bilmiyorsanız öğrenme işlemi de çok basittir. Turkcell şifrenizi cep telefonlarınızın mesaj bölümüne büyük harflerle ‘SIFRE’ yazdıktan sonra 2222’ye mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Turkcell size kısa mesaj yolu ile şifrenizi iletecektir.

sadsdada

Turkcell şifre ile giriş yapabildiğiniz gibi mobil imza ile de giriş yapabilirsiniz. Mobil imza ile giriş yapabilmek için GSM numaranızı ve T.C. kimlik numaranızın son iki hanesini girmeniz gereklidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra mobil hattınız ile ilgili birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi de fatura sorgulama ve ödeme işlemidir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen bölümlerden fatura ödeme bölümünü seçmelisiniz. Ödemek istediğiniz faturayı seçtikten sonra kredi kartı bilgilerini girmeniz gereklidir. Doğru bir şekilde kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bankanız onay verdiği takdirde Turkcell internetten fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell İnternetten Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Anlaşmalı Bankaların İnternet Şubesi İle Ödeme

Turkcell internetten fatura ödeme işlemini bankaların internet şubeleri aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bazı anlaşmalı bankaların internet şubelerine giriş yaparak faturanızı ödeyebilirsiniz. Her banka olmasa da çoğu bankanın internet uygulamasından Turkcell fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Görselde gördüğünüz bankaların internet üzerinden fatura ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Kredi kartı veya banka hesabınızdan çekim yapılarak Turkcell fatura ödeme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek her ay otomatik olarak faturanız ödenebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.