TURKISH BANK IBAN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TURKISH BANK IBAN SORGULAMA

Bildiğiniz üzere internet bankacılığı sistemi hayatımızda büyük ölçüde yer kaplamaya başladı. Hemen hemen hepimizin cebine giren akıllı telefonlar sayesinde internete bağlanmak yeterli. İnternet üzerinden banka şubesinde gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Turkısh Bank bu kolaylığı sağlayan banka kuruluşlarından biri. Turkısh bank modern ve yenilikçi tavrından ödün vermeyerek geleceğe doğru emin adımlarla yürüyor. Turkısh Bank internet bankacılığı üzerinden sunduğu işlemlerden biri de IBAN sorgulama işlemidir. IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) 1 ocak 2010 tarihinden itibaren Türkiye Bankalar Birliğinin kararı ile ülkemizde zorunlu hale getirilmiştir. IBAN numarası ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. En fazla 36 haneden oluşan IBAN numarası bizim ülkemiz için 26 haneden ibarettir. IBAN numarasında her hanenin kast ettiği belli anlamlar vardır. İlk 2 hane ülke kodumuz olan TR ifade etmektedir. Akabinde gelen 2 haneli kısım ise kontrol basamağını oluşturmaktadır bu kontrol basamağı aynı zamanda IBAN numaranızın doğruluğunu kanıtlamada kullanılır. Sonrasında gelen 5 haneli bölüm ise banka kodunuzu ifade etmektedir. Devamında gelen tek hane ise yedek kısımdır yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilmiştir. Geriye kalan 16 haneli son bölüm ise kullanmış olduğunuz banka hesap numaranız anlamına gelmektedir. Turkısh Bank internet sitesi üzerinden yürüttüğü bu kolay işlem sayesinde siz değerli kullanıcılarını şubeye kadar yormadan evden, işyerinden yani kısaca internet erişimine sahip olabileceğiniz her yerden bu işlemi yapma rahatlığını size sunuyor.

Turkısh Bank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Turkısh Bank IBAN sorgulama işlemini bahsettiğimiz üzere resmi İnternet sitesi üzerinden yürütüyor. Turkısh bank IBAN no sorgulama işlemi için siz değerli kullanıcılarından site üzerinden birkaç bilgi talep etmektedir. Bu bilgiler dahilinde işleminizi hemen gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Turkısh Bank IBAN sorgulama işlemi için sizde 2 bilgi talep etmektedir. Birinci bilgi kullanmış olduğunuz Turkısh Bank şube kodu. Şube kodunu bilmemeniz halinde sayfa üzerinde şube kodları yazan bölüme tıklayarak şube kodunuzuda bulabilirsiniz. İkinci bilgi ise banka hesap numaranız bu iki bilgiyi doğru yerlere girmeniz dahilinde Turkısh Bank IBAN sorgulama işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

turkısh bank ıban

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere sadece 2 bilgi dahilinde İnternet erişimi bulunan her yerden Turkısh Bank IBAN sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak siz de hemen Turkısh Bank IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkısh Bank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.