Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TUS SONUÇLARI SORGULAMA

Milyonlarca doktor bu sene TUS sınavına girdi. Doktorlar için çok ama çok önemli olan bu sınavın sonucu da kuşkusuz ki onları çok heyecanlandırıyor. Sadece onları değil yakınlarını , annelerini babalarını ve daha birçok kişiyi de ilgilendiriyor diyebiliriz. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza TUS sonuçları sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Sorgulama işlemleri artık eskisi gibi zor olarak da yapılmıyor. İnternet sayesinde birçok sorgu işlemimizi yapabiliyoruz. TUS sonucunu sorgulama işlemini de yapmak için sizlere aşağıda ermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca adımlar da hata yapmamanız için ise sizlere aşağıdaki adımların hemen altında resimlerini de verdik. Ayrıca TUS sonuçları sorgulama işlemi için hiçbir şekilde şifreye gerek yoktur. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatalım.

TUS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • TUS sonuçları sorgulama işlemi için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz.
  • Ardından ise karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada ise TC kimlik numaramızı veya YU numaramızı yazıyoruz.

6

 

  • Daha sonra ise aday numaramızı yazıyoruz.

6

 

  • Son işlem olarak ise “gönder ” butonuna tıklıyoruz ve böylece TUS sonucunu sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

6

 

Ayrıca yazının hemen altında ÖSYM’nin yaptığı açıklamayı da unutmayalım. Belirtilen adres den farklı bir adreste lütfen TC kimlik numaramızı ve diğer aday bilgilerimizi kötü sonuçlar yaşamamak için dikkatle okuduktan sonra yazalım. Bizlerin sizlere verdiği bu link tamamen ÖSYM sitesinden sonuçları öğrenmek için sizler için alınmış linktir. Tamamıyla güvenilir olan bu linkimiz de gönül rahatlığıyla TUS sonucunu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TUS Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.