Sorgulamalar artık tek çatı altında!

UBAK BELGESİ SORGULAMA

Gelişen teknoloji ile beraber artık birçok işlem internet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. Eskiden olduğu gibi kamu kurumlarına gidip saatlerce sıra bekleme derdi de artık bitiyor diyebiliriz. Çünkü birçok sorgulama ve hesaplama gibi işlemlerimizi internet sayesinde kolaylıkla oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza yine internet üzerinden rahatlıkla yapılabilecek bir işlem olan UBAK belgesi sorgulama anlattık. Bu sorgulama işlemi için ise kullanacağımız sistem E-Devlettir. E-Devlet UBAK belgesini sorgulama yaparak, işlem yapmaya yetkili olduğunuz firmanın sahip olduğu UBAK belgelerini, durumlarını varsa ödeme bilgilerini kolaylık sorgulayabilirsiniz. UBAK belgesi sorgulama işlemini yapmak için ise tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulamaktır. Ayrıca hata payını en aza indirmek için adımların hemen altında resimlerini de siz değerli okurlarımıza verdik. Şimdi UBAK belge sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım.

UBAK Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

UBAK belgesi sorgulama işlemini yapmak için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacımız vardır. Bu şifreyi ise PTT şubelerinden 2 lira gibi bir miktar ödeyerek alabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz bu şifre ile birçok E-Devlet işlemini de yapabilirsiniz.

  • Şifremizi aldıktan sonra ise ilk olarak  aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sayfada “kimliğimi şimdi doğrula” yazan yere tıklıyoruz.

14

  • İlk olarak TC kimlik numaramızı daha sonra da almış olduğumuz E-Devlet şifremizi yazıyoruz.

15

  • Son işlem olarak ise “sisteme giriş yap” yazan butona tıklıyoruz ve böylece UBAK belgesini sorgulama işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz.

16

UBAK Belgesi Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.